To nejdůležitější o kolagenu

Nejdůležitější o hydrátu (ne hydrolyzátu) kolagenu Natural Collagen Inventia®


Kolagen je vysokomolekulární bílkovina života a bez kolagenu není možný život. Kolagen je vláknitá, ve vodě nerozpustná bílkovina (protein), která tvoří nejdůležitější základ stavební bílkoviny pojivových tkání – tj. vaziv, chrupavek a kostí. Pojivové tkáně „obepínají“ celé naše tělo a drží ho pohromadě.

Kolagen tvoří 30 % proteinů těla savců, 70 % kůže, která je největším orgánem našeho těla a 10% celkové hmotnosti člověka. Velké množství kolagenu se nachází v očních rohovkách, ve svalech, v kostech, vazech, chrupavkách, ale i v krevním oběhu, v srdci, v tepnách, cévách, dásních a mnoha dalších orgánech. Správné množství tělesného kolagenu ovlivňuje vzhled naší pokožky, kvalitu očních rohovek, vlasů, nehtů, zubů, zkrátka kvalitu našeho života.

Kolagen je hlavním biopolymerem pro živé bytosti a plní velice důležitou úlohu v rámci správného fungování organismu.
Základní jednotkou kolagenu je TROPOKLAGEN – řetězce alfa 1 a alfa 2, tvořící trojitou spirálu – trojitou šroubovici – triple helix, která je stavbou aminokyselin charakteristická pouze pro živé organismy (savce, obratlovce, ryby).

Po dosažení 25 let věku se výrazně snižuje hladina kolagenu v těle a odstartuje se stárnutí. To vede k mnoha nepříjemným změnám, ze začátku hlavně na pleti, která ztrácí svoji pevnost, pružnost a hladkost. Kromě toho dochází spolu s těmito změnami ke snížení obsahu vlhkosti, což vede k vytváření jemnějších a následně i hlubších vrásek. Díky svým cenným vlastnostem a zásadní důležitosti pro správné fungování systému je kolagen neustále středem pozornosti lékařů, biologů, biotechnologů a kosmetologů. Je to biopolymer, který je díky svým jedinečným vlastnostem používán především k výrobě takových materiálů, jako je šití, kolagenové fólie, transplantační membrány a arteriální protézy.

Dosud se tyto formy kolagenu získávaly především z prasečích nebo kravských kůží, což nebylo bezpečné vzhledem k přenosu onemocnění, například BSE či alergií. Kolagen ze zvířecích kůží tvoří pevnou síť, takže nemůže proniknout do lidské pokožky, čemuž brání i konzistence tohoto produktu. Metody získávání hydrolyzovaného kolagenu z hovězího dobytka a prasat jsou navíc chemicky agresivní, neboť jsou při nich používány velmi silné kyseliny, což způsobuje, že výsledný produkt není na rozdíl od Natural Collagen Inventia® přírodní, „živý“, biologicky aktivní.

V poslední době se na trhu vyskytují i hydrolyzované rybí kolageny – nezaměňovat s hydrátem! Hydrolyzáty kolagenu jsou z nejrůznějších zvířecích odpadních zbytků. K jejich výrobě se nejčastěji používají směsi různých typů kolagenu (I, II, III, V atd.). Kromě toho nemůžeme zapomínat, že v důsledku zničení živé struktury kolagenu nebývají hydrolyzáty plnohodnotné a obsahují degradované fragmenty bílkovin o molekulární mase nepřekračující 10 kDa. Tedy mnohem nižší, než nativní kolagen – cca 350 kDa.

Neorientujete se v pojmech – Hydrát, hydrolyzát… 
​ZDE>>> najdete stručné vysvětlení technologie výroby různých druhů kolagenů.

Originální hydrát (ne hydrolyzát!) nativního, nebo-li (nehydrolyzovaného) kolagenu, který je obsažen v produktu Natural Collagen Inventia® - Přírodní kolagen Inventia®, se vyskytuje i v pokožce v podobě šroubovice složené ze tří řetězců.

Má konzistenci snadno vstřebatelného kolagenového gelu obsahujícího více než 40 % kolagenu v sušině. Kolagen se získává nejnáročnějším procesem výhradně z kůží ušlechtilých ryb, neobsahuje žádné patogenní faktory. Jedná se o inovativní způsob získávání kolagenu, jehož struktura je téměř identická s lidským kolagenem.

Je to jediný hydrát kolagenu na světovém trhu bez konzervantů a parabenů, prokazatelně stabilní v teplotním rozmezí od +5 do +28 °C, obsahující unikátní kolagen I.typu (2[α1I]α2), složený ze dvou peptidových řetězců α1 I.typu a jednoho řetězce α2 I.typu. Zachovává si NEPORUŠENOU SKLADBU AMINOKYSELIN TROJITÉ ŠROUBOVICE (jinak také trojitá helisa, tropokolagen), která je charakteristická pouze pro živé organismy, a to i dlouho po uložení do skleněné lahvičky s dávkovačem pro snadnou aplikaci bez rizika oxidace apod. 

Pokud se rozhodneme řešit stále se zvyšující deficit kolagenu tím, že pleti dodáme kolagen shodný s lidským kolagenem, naše pleť bude mít dostatek prvků potřebných k vytváření vlastního kolagenu a naše fibroblasty budou nuceny tento jedinečný protein syntetizovat ve zvýšené míře. Pleti se vrátí její mladistvý vzhled, pevnost a lesk. Pro začátek stačí nejmenší balení Natural Collagen Inventia® FACE – Přírodní Kolagen Inventia® na OBLIČEJ - 50 ml.

Náš produkt je získáván přirozenou cestou. Kromě kolagenu obsahuje další cennou bílkovinu – elastin. Jejich vzájemný poměr je přirozený a shodný s tím, který v průběhu evoluce vybrala sama příroda, čímž zajistila, že jako živé bytosti máme možnost regenerovat svoji pleť.

 založit účet

přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ REGISTROVANÉHO UŽIVATELE

CZK | EUR

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.