Živý kolagen nové generace - OPRAVDU FUNGUJE NEBO JE TO JEN LACINÁ REKLAMA? - rozhovor s Doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc - Lamour 4/2019

Živý kolagen nové generace

OPRAVDU FUNGUJE NEBO JE TO JEN LACINÁ REKLAMA?

O odpověď jsme požádali významného plastického chirurga a celoživotního sportovce, doc. MUDr. Jana Měšťáka CSc., který se po 11 měsících úporných bolestí téměř navždy rozloučil s perfektní zdravotní kondicí. Uzdravení, ve které už nedoufal, se i přes počáteční nedůvěru stalo skutečností.

Pane docente, v poslední době se v souvislosti s vámi často mluví o takzvaném živém kolagenu nové generace od Nezestárni.cz, o kterém říkáte, že vás vrátil zpátky do života, a to nejen sportovního. Jak jste se k němu dostal?

K sedmdesátým narozeninám jsem dostal od své přítelkyně Evy Sojkové, zakladatelky kolagenového centra Wellness klubu Nezestárni.cz, úhledně zabalenou krabici s lahvičkou živého kolagenu a kolagenové kapsle. Ale přiznám se, že jsem dárku nevěnoval patřičnou pozornost a krabici uložil do komory, aby tam upadla téměř na rok v zapomnění.

To je zajímavé. Za rok nato jste prohlásil, že živý kolagen je pro vás science fiction. Někteří odborníci jsou z něj nadšeni jako vy – ale ozývají se také hlasy, že to je z vaší strany jen laciná reklama?

Když tohle slyším, opravdu mě to zvedne ze židle. Léta přednáším na lékařské fakultě proti klamavým reklamám, které na nás útočí ze všech stran. Někdy bývá i pro odborníka složité se v nich orientovat. Jak si má potom běžný člověk v té záplavě vybrat třeba nejlepšího lékaře, plastického chirurga, trenéra, kosmetiku nebo doplněk stravy.

Tak poraďte, jak si v tak široké nabídce vybrat?

S určitou nadsázkou stačí selský rozum, někdy pomůže i Google. Třeba v internetových reklamách jsou často citováni lékaři, kteří sami používají nebo propagují službu či produkt (ošetření, přístroje, kosmetiku, doplňky stravy atd.), ale na Googlu jejich jméno nenajdete. Nebo jenom výjimečně. O čem to svědčí, si musí přebrat každý sám. Měli bychom se ve vlastním zájmu naučit číst mezi řádky a z dostupných zdrojů si vyhledávat také další informace, například o vzdělání a praxi lékařů, u kosmetiky a doplňků stravy se zajímat o to, z čeho se vyrábějí, znát zdroj a původ surovin, technologii zpracování, výrobce i jeho mezinárodní certifikáty kvality. Víte sami, že když dva dělají totéž, není to totéž.

Práce chirurga vyžaduje dobrou kondici, jak si ji udržujete?

Stát u operačního stolu celý den, to opravdu předpokládá dobrou kondici. Já si svůj život nedokážu představit bez sportu a tělesné aktivity. V atletice a fotbalu jsem vynikal už na základní škole, zkušenosti mám z vrcholového sportu, na vojně jsem trénoval dřepy se 120 kg těžkou činkou a přeborníkem republiky jsem se stal ještě před studiem medicíny. V patnácti letech jsem byl členem reprezentačního výběru Československa ve volejbalu a zůstal mu věrný celý život. Abych se udržoval v dobré kondici, zařadil jsem posledních dvacet let do svých sportovních aktivit i pravidelný běh v parku, u kterého bydlím.

A kdy vás začal trápit těžký zánět Achillovy šlachy?

Bylo to asi měsíc po oslavě mých sedmdesátých narozenin. Po běhu v lese jsem pocítil zvláštní, dosud nepoznanou bolest v achillovce pravé nohy. Ta přetrvávala a stále více znemožňovala i normální chůzi. Při vrcholovém sportu jsem někdy bolesti Achillovy šlachy po přetížení pociťoval, ale nikdy mne nelimitovala v chůzi či v běhu.

Jste uznávaný chirurg, vy jste určitě neměl problém vyhledat nejlepší lékaře?

Ano. Můj přítel MUDr. Petr Dobíšek, který je pro mě jedním z našich nejvýznamnějších rentgenologů a sonografistů, mně v Nemocnici na Františku udělal ultrazvukové vyšetření a zjistil těžký zánět Achillovy šlachy, se kterým se i tak zkušený radiolog ještě nesetkal. Ukázal mi sonografický snímek. Celá achillovka byla neuvěřitelně zánětlivě změněná a těžce zanícená. 

Říkal, že v budoucnu budu zřejmě muset podstoupit operaci. O ní jsem ale vůbec neuvažoval. Naopak jsem byl přesvědčen o tom, že by mi ani nepomohla. Mám atestaci i z obecné chirurgie včetně traumatologie a byl jsem nejen lékařem profesionálních fotbalistů, ale sám se „staral“ o svoje sportovní zdraví. Když je zánět celé achillovky, jak to bylo popsáno ultrazvukem, žádná operace nikdy nemůže vylepšit ten stav šlachy. Proto jsem tak reagoval, neboť operace by byla kontraproduktivní. Kolagen byl tím jediným „zachráncem“.

Nechal jsem se vyšetřit i předními odborníky v ortopedii a fyzioterapii, vyšetřoval mě a chvíli léčil také profesor Pavel Kolář, opakovaně jsem absolvoval léčbu ultrazvukem, užíval antiflogistika. Přes veškerou snahu mi nic nepomohlo. Po celých jedenáct měsíců jsem stále kulhal, nemohl jsem běhat, natož hrát volejbal, a můj stav se vůbec nezlepšoval.

Jak jste se s tím vyrovnával?

Těžce, klinicky jsem na tom byl tak, že jsem po jedenácti měsících léčby a úporných bolestí doslova rezignoval na svůj zdravotní stav. Protože jsem realista, pomalu jsem se začal připravovat na trvalou sportovní invaliditu.

A potom jste se rozhodl jít na operaci?

Vůbec ne. Po roce, kdy mé bolesti přetrvávaly, jsem při vyklízení komory objevil „zapomenutou“ krabici s dárkem od Evičky Sojkové. Kolagenový doplněk stravy se siluetou nahé dívky a lahvička živého kolagenu… Znovu jsem to chtěl odložit, když mě zaujal popis technologie výroby kolagenového hydrátu – Triple Helix Formula a pozitivní vliv na kvalitu tvorby kolagenu, pružnost a pevnost pokožky i vazivových a pojivových tkání. Jako chirurg dobře vím, jak s přibývajícím věkem a stresem začíná v těle slábnout schopnost syntézy kolagenu. Dochází k oslabení kvality hustoty kolagenu a elastinu i schopnosti samoregenerace v pokožce, ale také v kloubech, svalech, cévách a pojivových tkáních pohybového aparátu.

Vyzkoušel jsem snad všechno, ale znáte to – tonoucí se stébla chytá. Bez váhání jsem se rozhodl brát podle návodu dvě kapsle denně v klamné naději, že mi to snad na chvíli uleví od bolesti. O to víc mě překvapilo, že to, v co jsem vůbec nedoufal, se stalo skutečností... Nastala nečekaná úleva od bolesti a rychlý návrat do kondice.

Chcete tím říct, že jste nešel na operaci?

Ano. Po čtyřech týdnech užívání jsem pociťoval zmírnění bolesti a po šesti týdnech jsem přestal kulhat. Po dalších dvou týdnech jsem se odvážil opět běhat – a to téměř po roce! A proto jsem si hned u Evičky objednal další tříměsíční kolagenovou kúru a na její doporučení také čistý, levotočivý vitamin C, který v synergii podporuje proces obnovy a tvorbu vlastního kolagenu v tkáních.

Jen moji nejbližší vědí, že jsem v životě dokázal překonat každou bolest silou vůle, ale tuhle bolest jsem nepřekonal ani za jedenáct měsíců. Proto je pro mě jako lékaře opravdu neuvěřitelné, že od té doby nepociťuji žádnou bolest, znovu běhám a cvičím jako před léty, vyběhnu do šestého patra, cítím se jako znovuzrozený a je mi moc fajn na duši i na těle. Nejvíc oceňuji, že jsem ve svém věku schopen znovu operovat stejně jako před dvaceti lety.

To je skutečně neuvěřitelné, můžete tato svá tvrzení nějak doložit?

Určitě ano. Proto, aby mě někteří kolegové nepovažovali za „blázna“, ze kterého mluví placebo, nebo aby mě nenapadali z laciné reklamy, nechal jsem si u MUDr. Dobíška udělat i kontrolní ultrazvukové vyšetření. Z klinického nálezu vyplynulo, že po třech měsících užívání této kolagenové kúry u mne došlo k neuvěřitelné reparaci a regeneraci struktur téměř odumřelé pojivové tkáně.

Ani tak zkušený lékař nechtěl uvěřit tomu, co vidí. Vyšetření jednoznačně prokázalo, že i v mém věku došlo k absolutní regeneraci zánětem postižené Achillovy šlachy a zregenerovaná šlacha je dokonce v mnohem lepším stavu než ta zdravá. Prostě klíč ke zpomalení stárnutí. Abych do budoucna nepodcenil svoji dobrou kolagenovou kondici, rozhodl jsem se s menšími přestávkami používat oba přírodní doplňky stravy dál.

Prozradíte nám, jak to je s vaší achillovkou po třech letech?

Vůbec nic se nezměnilo. Běhám, sportuji, operuji a necítím žádnou bolest Achillovy šlachy, ani ji nevnímám. I po tak dlouhé době je pro mě živý kolagen science fiction a svůj názor jsem od té doby nezměnil. Co se týče laciné reklamy – na propagaci a prodeji živého kolagenu nejsem finančně zainteresovaný, sám si ho objednávám přes e-shop Nezestárni.cz.

Jsem smutný, když slyším, jak oslabený tělesný kolagen stále častěji předčasně ukončuje kariéru mnoha známých sportovců nebo skvělých tanečníků, kteří by díky své dobré kondici a lásce k pohybu ještě rádi trénovali, tancovali, sportovali. Kdo mi pak může zazlívat, že se zdarma a rád podělím veřejně o svoji osobní zkušenost. V životě jsou i mnohem vzácnější hodnoty než peníze.

Je ještě něco, co byste chtěl dodat?

Určitě ano. Jsem rád, když si dobré věci říkají lidé sami mezi sebou. To je ta nejlepší reklama. Jen díky tomu si kolagen v podobě čistého hydrátu kolagenového gelu nebo kolagenových kapslí nachází krůček po krůčku své uplatnění v oblasti omlazujících a zkrášlujících procedur i v programech preventivní, sportovní či tradiční čínské medicíny. Tak se v dokonalé harmonii propo- juje s tím nejlepším ze západní a východní medicíny.

LÉKAŘSKÁ ZPRÁVA: 23. 12. 2015 Doc. MUDr. Jan Měšťák (1944)

Sono pravé Achillovy šlachy – srovnání s vyšetřením 29. 1. 2015. V lednu 2015 byla patrná výrazná hyperemie šlachy, tloušťka šlachy 12 mm, struktura byla výrazně setřená, až se známkami nekrósy centrálně.
V prosinci 2015 je tloušťka šlachy 10 mm, struktura pravidelná, známky vaskularizace minimální.
Závěr: Ve srovnání s předchozím vyšetřením došlo k výraznému ústupu známek zánětu. MUDr. Petr Dobíšek

Doc. MUDr. Jan Měšťák CSc., je absolventem Lékařské fakulty UK v Praze. Po atestaci ze všeobecné chirurgie pracoval více než 20 let na Klinice plastické chirurgie 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde se také habilitoval. Vedoucí lékař soukromé kliniky Esthé v Praze (od roku 1997), přednosta Kliniky plastické chirurgie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (od roku 2002). Zakladatel a přednosta Kliniky plastické chirurgie Nemocnice Na Bulovce v Praze (od roku 2002). Zakladatel a vedoucí centra komplexní Chirurgické péče o ženy s onemocněním prsu v Nemocnici Na Bulovce (od roku 2004). Vedoucí subkatedry plastické chirurgie IPVZ v Praze.Myslíte si, že touha vypadat mladě je povrchní? To určitě ne!
S projevy stárnutí bojujeme už od nepaměti. Zkoušíme nejmodernější metody plastické chirurgie, pomoc hledáme i v kosmetických salonech. Nemalé prostředky vynakládáme za kosmetiku, kolagenové výplně nebo kolagenové injekce do kolen, abychom vypadali dobře a svižný krok neprozrazoval náš skutečný věk.


"Vypadat mladě a cítit se zdravě v každém věku je v dnešní uspěchané době stále důležitější. Na vzhledu a tělesné vitalitě závisí naše práce i partnerské vztahy. Léta zvládat rodinu, děti, náročnou práci, přemáhat únavu, a kromě mladších kolegyň sledovat na svém těle i první projevy stárnutí – to zákonitě vede ke stresu. Stres urychluje stárnutí, které u žen často vede k předčasné menopauze, navíc nepříznivě působí na odbourávání a kvalitu tělesného kolagenu", říká Eva Sojková, zakladatelka poradenského kolagenového centra Wellness klubu NEZESTÁRNI.CZ a dodává „To nás dostává do nekonečné spirály deficitu kolagenu, protože kolagen je základní stavební kámen našeho těla a pojivových tkání. Je to nejdůležitější bílkovina života, která rozhoduje o rychlosti stárnutí celého organizmu.

PTÁTE SE JAKÝ SI VYBRAT KOLAGEN

Na trhu s kosmetikou a doplňky stravy se vyskytuje kolagen v nejrůznějších podobách. Nejznámější je hydrolyzovaný kolagen. Novinkou, která okouzlila svět anti-age kosmetiky a kolagenových doplňků stravy je hydrát živého kolagenu nové generace, který vznikl po 14letém výzkumu. Vyrábí se speciální technologii – Triple Helix Formula, která umožňuje, aby si tento čistý kolagenový gel zachovával i léta po uložení do skleněné lahvičky živou strukturu trojité šroubovice. Je transepidermální, biologicky aktivní, tělo ho přijímá jako látku sobě vlastní. Je tak čistý, jak nejčistější nativní kolagen může být.

OVĚŘENO ODBORNÍKY

Někteří odborníci ho nazývají bílkovinou mládí pro třetí tisíciletí. Má vědecky potvrzené účinky na rychlost obnovy a kvalitu tvorby vlastního kolagenu v tkáních.

"Překvapivé výsledky přináší nejen v oblasti krásy, ale i regenerace", říká na základě osobní zkušenosti významný plastický chirurg a celoživotní sportovec doc. MUDr. Jan Měšťák CSc., kterému živý kolagen v pomohl v 70. letech při regeneraci těžkého zánětu Achillovy šlachy.

A právě ve speciální a velmi šetrné technologii Triple Helix Formula se ukrývá tajemství mladistvé pleti, pružného a pevného těla, ohebných kloubů, krásných vlasů a nehtů a dobré kolagenové kondice.

Minutová anti-age péče s živým kolagenem nebyla nikdy tak jednoduchá!

Omlazující a regenerační Přírodní kolagen Inventia® Face na obličej s klinicky ověřenými účinky se nanáší na vlhkou pleť vždy před použitím vlastní kosmetiky nebo make-upu, proto se nemusíte vzdát své oblíbené kosmetické značky.

Čistý, 100% přírodní, hypoalergenní, biologicky aktivní kolagen s přirozeně obsaženými peptidy a elastinem prokazatelně ovlivňuje buněčnou obnovu a regeneraci kolagenu v tkáních. Dokáže obohatit mezibuněčnou tkáň ve všech vrstvách pokožky o cenné aminokyseliny, čímž posiluje aktivitu fibroblastů ke znovuobnovení produkce vlastního kolagenu.

Viditelně zvyšuje hydrataci, oživuje, regeneruje, rozjasňuje a přirozeně omlazuje pleť, vyhlazuje ji a vypíná, obnovuje elasticitu, redukuje vrásky a předchází vzniku nových. Je určený k omlazení a zpevnění kontur obličeje, krku, podbradku a dekoltu, na ochabující oční víčka a jemnou kůži kolem očí a úst.

Je vhodný k ošetření všech typů pleti: mladé, zralé, unavené, stárnoucí, stresované, suché, ale i problematické a citlivé. Neobsahuje parabeny a jiné konzervanty, je vhodný i pro alergiky.

V nabídce 50, 100 a 200 ml.


V lyofilizované podobě tvoří mimořádně účinnou látku doplňků stravy – kolagenových kapslí řady INVITA

INVITA ACTIVE a INVITA SKIN BEAUTY CO Q10, kde je nově téměř o 100 % více kolagenu a navíc koenzym Q 10. Dodávají buňkám, které mají za úkol tvořit a regenerovat tělesný kolagen, nejdůležitější peptidy, volné aminokyseliny a hydroxylové aminokyseliny, zejména hydroxyprolin a hydroxylysin.


Nechte se i vy okouzlit omlazujícími a regeneračními účinky živého kolagenu a vyzkoušejte si ho na vlastní kůži. Nákup a více informací na www.nezestarni.cz.


SOUTĚŽ O DYNAMICKÉ ZEŠTÍHLUJÍCÍ SÉRUM S ŽIVÝM KOLAGENEM OD NEZESTÁRNI.CZ

Vyhrajte sametově hebké, zeštíhlující sérum s omamnou vůní cappucina a živým kolagenem na zpevnění podbradku a celulitidy. Speciálně vyvinutá receptura s dynamickým nástupem účinků se pyšní bohatou směsí bioaktivních peptidů a speciálně vybraných rostlinných výtažků ZAPOUZDŘENÝCH V LIPOSONECH - aktivních mikrokuličkách, které se při aplikaci rozpadají a uvolňují do hlubších vrstev pokožky. Zlepšují mikrocirkulaci krve a odvod odpadních látek z problematických partiích. Přispívají k viditelnému zpevnění kontur těla, k vyhlazení nerovností a k celkovému omlazení a oživení pokožky.

Napište nám na souteze@casopislamour.cz, co stimuluje drenáž lymfy a lepší odbourávání tuků. Soutěžit můžete také na Facebooku. Nápovědu hledejte na www.nezestarni.cz

kolagen-inventia

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.

Nákupní košík
0 kusů 0
akce-novinkynapsali o kolagenuvaše příběhydárky za nákupČasová akceobchodní podmínkykontakt
CZK | EUR