SEBERTE ČASU VÍTR Z PLACHET - ICE

SEBERTE ČASU VÍTR Z PLACHET 

NEDÁ SE ŘÍCI, ŽE ČAS A ZEMSKÁ GRAVITACE JSOU PŘÁTELI NAŠEHO VZHLEDU. S PŘIBÝVAJÍCÍMI ROKY DOCHÁZÍ K POVOLOVÁNÍ KŮŽE, JEJÍMU POKLESU A TVORBĚ VRÁSEK, STÁLE VÍCE SE PROJEVUJÍ NEŽÁDOUCÍ ZNÁMKY STÁRNUTÍ. NAŠTĚSTÍ DNES MŮŽETE TAK ŘÍKAJÍC SEBRAT ČASU VÍTR Z PLACHET A VOLBOU SPRÁVNÉ PÉČE ČI ZÁKROKU NASTALOU SITUACI OVLIVNIT. A PODOBNĚ SE MŮŽETE POPRAT I S CELOU ŘADOU DALŠÍCH NEDOKONALOSTÍ, KTERÉ VÁS TRÁPÍ.


PRVNÍ POHLED PATŘÍ OBLIČEJI
Obličej je po celý život vystaven celoročně slunci a povětrnostním vlivům a tak logicky trpí více, než ostatní části těla. To spolu s přirozeným procesem stárnutí zapříčiňuje proměnu, kterou nevítáme právě s radostí. Stanovit, kdy tyto změny naruší vaši tvář, není možné. Obecně se uvádí, že první známky stárnutí se objevují mezi třicátým až padesátým rokem života. Rozhodující jsou genetické předpoklady, ale i další faktory.

Je známo, že například nadměrné vystavování se slunečním paprskům stárnutí pokožky urychluje podobně, jako nezdravý životní styl. Dříve než se podíváme na prostředky estetické medicíny, měli bychom si něco říci o každodenní péči, bez které naše pleť nikdy mladá vypadat nebude…

S přibývajícím věkem a stresem bychom rozhodně neměli zapomínat na kolagen. Právě množství a kvalita našeho tělesného kolagenu ovlivňuje nejen délku a kvalitu života, ale vypovídá i o našem biologickém věku. Ne vždy si my ženy uvědomujeme, že právě stres urychluje stárnutí, které často vede k předčasné menopauze, navíc nepříznivě působí na odbourávání a kvalitu tělesného kolagenu. Proto bychom neměli vidět kolagen pouze jako přípravek chránící tvář před vráskami.

Na trhu s kolagenem, kolagenovou kosmetikou a doplňky stravy se kolagen objevuje v nejrůznějších podobách a někdy je i pro odborníky velmi těžké se v této nabídce orientovat. Vždy bychom se ale měli ptát po živém kolagenu nové generace, který se pro své omlazující a regenerační účinky právem dostává do popředí zájmu předních odborníků. „Některým z nich jsem ho na základě osobní zkušenosti doporučil i já,“ říká přední plastický chirurg a celoživotní sportovec doc. MUDr. Jan Měšťák CSc.

Toto výjimečné kosmeceutikum účinně doplňuje kolagen do těla a dlouhodobě oddaluje přirozené procesy stárnutí. Dokáže obohatit mezibuněčnou tkáň ve všech vrstvách pokožky o cenné aminokyseliny, čímž posiluje aktivitu fibroblastů ke znovuobnovení produkce vlastního kolagenu. Pravidelná péče o pokožku těla zcela přirozeně následuje pravidelnou péči o pleť.

Neměli bychom zapomínat na denní aplikaci tělového mléka, nebo tělového krému, po každé koupeli či sprše, případně tento denní rituál pro zesílení zpevňujících a omlazujících účinků kombinovat s živým kolagenem FACE a nanášet tělovou kosmetiku až na něj. Důležité je také používání kvalitních sprchových gelů, které pokožku nevysušují. Jednou týdně je vhodné na celé tělo použít abrazivní přípravek, který zajistí pokožku jemnou a hladkou. Pozornost věnujte zejména oblastem, jako jsou lokty či kolena.

Nejvíce trpí pokožka rukou. Ruce jsou důležitou součástí našeho těla, na které se často zapomíná. Právě ruce však nejlépe prozradí věk ženy. Po každém mytí nezapomeňte nanést živý kolagen a použít výživný krém na ruce. Je to důležité hlavně v letních měsících, protože ve starším věku se mohou na pokožce rukou objevovat pigmentové skvrny ze sluníčka a těm lze předejít právě aplikací živého kolagenu nebo ochranného krému.

Další opomíjenou součástí těla bývají nohy. A přitom péče o ně jim dodává nejen krásu, ale především pohodu. O nohy bychom měli pečovat pravidelně jednou týdně a to tak ze odstraníme odumřelou vrstvu pokožky (pemzou nebo speciální škrabkou na nohy) a ošetříme živým kolagenem a hydratačním krémem.

A pak přichází čas, kdy už nestačí péče v podobě drahých krémů a je třeba vyhledat účinnější pomocníky…


Kouzelná kyselina pro neinvazivní lifting
Nejoblíbenější metodou omlazení obličeje je aplikace dermálních výplní, tzv. fillerů, hojně využívaných v estetické dermatologii pro svou schopnost dodávat pokožce pružnost a plnost. Jedná se o gelovitou látku na bázi kyseliny hyaluronové, injekčně aplikovanou do míst postižených vráskami a nerovnostmi. Jde o bezpečné ošetření, neboť kyselina hyaluronová je látka biogenní, která se běžně nachází v organismu a je součástí pojivových, nervových a epiteliálních tkání, kůže, ale například také očního sklivce. Kyselina hyaluronová postupem času v organismu ubývá, pleť je pak nedostatečně hydratovaná, ztrácí svůj původní mladistvý vzhled a objevují se viditelné projevy stárnutí. Díky tomu, že se jedná o látku tělu vlastní, jsou dermální výplně tohoto druhu vhodné prakticky pro kohokoliv. Efekt je viditelný ihned po ošetření. Výplně si efektivně poradí s vráskami, problémové partie jako např. hluboké rýhy získají zpátky ztracený objem, zmizí svěšené koutky úst a tvář získá opět mladistvý optimistický výraz. Na misce vah pro dermální výplně jednoznačně převažuje ANO. Jejich nevýhodou je totiž prakticky jen časově omezený efekt, neboť se jedná o vstřebatelné materiály. Podle druhu zvoleného přípravku se doba jeho účinnosti pohybuje nejčastěji zhruba od šesti měsíců do jednoho roku, poté je třeba ošetření opakovat.


Stroj času existuje!
Ztrátu kontur a další příznaky stárnutí radikálně vyřeší operace zvaná facelift, která vám navrátí mladistvý vzhled obličeje a krku na několik let. Řada lidí má z této operace obavy, neboť se domnívají, že po „vypnutí obličeje“ ztratí svůj výraz a nebudou již sami sebou. Úspěšný zákrok s sebou však nese uchování osobní jedinečnosti, pouze s tím rozdílem, že člověk vypadá mladší. Předpokladem operace je dobrý zdravotní stav. Základem liftingu je předoperační konzultace, během které s vámi lékař probere průběh samotné operace i procesu hojení. Dozvíte se například, že pokud máte dobrý genetický základ, nekouříte, žijete zdravě a nevystavujete se zbytečně slunečním paprskům, můžete se z nově nabytého mladistvého obličeje těšit i více jak deset let. Facelifting je rekonstrukční operace, během které chirurg vypne uvolněnou kůži a její přebytečnou část odstraní. Řez je veden z vlasaté části spánkové krajiny směrem dolů, kolem ušního lalůčku a v rýze za ušním boltcem, kde se zhruba v jeho polovině vrací zpět do vlasaté části. Poté chirurg uvolní kůži obličeje a krku a vyměří kožní nadbytky, které odstraní. Většinou je součástí operace také posun a zpevnění vazivově svalové podkožní struktury, což vede k lepšímu a trvalejšímu výsledku operace. Operační rána se uzavírá jemňoučkým šitím, aby jizva byla co nejméně viditelná. Každý člověk je originál a proto i doba rekonvalescence je individuální a její délka závisí na konkrétní schopnosti hojení. Důležitý je rovněž váš zodpovědný přístup. První tři týdny je nutné vyhýbat se fyzické námaze a nepředklánět se. Zhruba po této době se začíná s tlakovou masáží jizvy po celé její délce. Pro dobrý výsledek je třeba masáž v průběhu dne několikrát opakovat a je nezbytné jizvu pečlivě chránit před slunečním zářením krémem s vysokým UV faktorem. V době, kdy jsou navíc v módě různé kšiltovky a další pokrývky hlavy se tak lze účinně chránit a není proto problém podstoupit lifting i v letním období.


Pryč s unaveným pohledem!
Máte pocit, že váš obličej působí skleslým, unaveným dojmem, máte těžká víčka, slzí vám oči, případně vás trápí „pytle“ pod očima? Popřemýšlejte o operaci víček (blefaroplastice), která je tím pravým řešením těchto potíží. Problémy s povolenou kůží kolem očí začínají většinou kolem čtyřicátého roku. Kromě zmiňovaných potíží mohou v extrémních případech být dokonce příčinou zhoršeného vidění. Blefaroplastika je vhodným řešením jak z estetického, tak funkčního hlediska a postupují ji ženy i muži. Pokles víček je poměrně rozšířený problém, ale řada lidí má ze zákroku zbytečné obavy. Jedná se o šetrný zákrok, prováděný ambulantně v lokální anestezii, díky němuž lze vypadat doslova o desítky let mladší. Blefaroplastika se provádí buď samostatně na horních, nebo dolních víčkách, ale lze i operovat obojí současně během jednoho zákroku. Při operaci horních víček je řez veden v očním záhybu tak, aby jizvičky byly po zhojení co nejméně patrné a ti, kdo mají blefaroplastiku za sebou, potvrzují, že jsou prakticky neviditelné. Při operaci dolních víček lékař vede řez těsně pod řasami, takže ani tady není třeba obávat se viditelných jizev. Okraje kůže jsou po zákroku sešity jemňoučkými stehy a přelepeny náplasťovými stripy. „Po operaci jsem vypadala jako panda,“ směje se paní Daniela, která podstoupila operaci horních víček a dodává, že modřiny vymizely během dvou týdnů. Krevní podlitiny a mírné otoky kolem očí jsou po operaci téměř vždy průvodním jevem. A protože v prvních dnech po zákroku bývají oči citlivější na světlo, je vhodné nosit sluneční brýle, které v tomto případě „zabijí dvě mouchy jednou ranou“ - ochrání vaše oči před světlem i před pohledy zvědavců a dotěrnými otázkami. Své by o tom mohli vyprávět lidé z uměleckého a veřejného života, kteří se s oblibou stávají terčem spekulací. Tak jako každý operační zákrok i blefaroplastika má svá pravidla. Alespoň dva týdny před operací byste neměli prodělat žádné akutní onemocnění, jako např. virózu, chřipku, ba ani „pouhé“ nachlazení. Rovněž byste po dobu dvou až tří týdnů před zákrokem neměli užívat léky zvyšující krvácivost, což zahrnuje i obyčejný Acylpirin.


Chybí vašemu obličeji smyslné rty? Žádný problém.
Velké oblibě se v současnosti těší modelace rtů a není divu. Která žena by nechtěla mít plné, smyslné rty, když jejich získání je tak jednoduché. Na výběr je množství kvalitních biokompatibilních stabilních výplní, které nevyvolávají alergické reakce a jejich aplikace je prakticky bezbolestná. Tyto výplně jsou uzpůsobeny tak, aby vyhovovaly citlivé tkáni rtů a jejich okolí. Nejen, že zvětšují objem rtů a zvýrazní jejich kontury, ale poradí si také s „unavenými“ vráskami v koutcích úst. Aby vás ošetření nebolelo, jsou indikovaná místa nejprve potřena anestetickou mastí. Výsledek je viditelný prakticky hned po ošetření a s ohledem na typ výplně přetrvává asi 6 – 12 měsíců. Modelace rtů výplněmi s dočasnou účinností není ale jedinou možností jejich proměny. Chirurgickou cestou lze docílit trvalého efektu. Jako výplně se využívá buď vlastní tkáň (např. z hýždí či stehenní oblasti), nebo implantát, který tělo bez potíží přijímá a toleruje. Tento chirurgický zákrok se provádí v místním znecitlivění, avšak bojácnější lidé mohou využít i analgosedaci. Po ošetření je pacient propuštěn domů, hospitalizace není nutná. Aby se rány dobře hojily, je třeba omezit pohyb rtů, takže „pšššššt“ a stravu měkkou, ideálně kašovitou. Protože partie úst a rtů se rychle hojí, nejnáročnější období trvá jen asi dva až tři dny. A po odstranění stehů, které probíhá většinou sedmého až desátého dne, se již můžete pochlubit krásnými plnými rty.


Nový nos na přání
Ačkoliv se operace nosu (odborně rhinoplastika), řadí mezi nejnáročnější plastické operace, patří napříč pohlavími mezi nejčastější estetické zákroky. Kromě toho, že ji vyhledávají lidé s různými nosními deformacemi ať vrozenými či získanými, stále více je zákrok prováděn z důvodu přání změny tvaru nosu. Operačně lze upravit jeho velikost, vymodelovat chřípí i špičku či zúžit jeho chrupavčitou část. Nos je dominantou obličeje, která výrazně ovlivňuje jeho výraz a tak je vždy zapotřebí pečlivě zvážit, co od operace očekáváte. Rhinoplastice vždy předchází konzultace s lékařem, který zváží vaše přání a vyhodnotí optimální variantu. Díky moderním počítačovým technologiím můžete v současné době již předem spatřit, jak bude nový nosík ve vašem obličeji vypadat. Operace se provádí v celkové anestezii. U rhinoplastiky existují dvě metody: uzavřená a otevřená. U uzavřené metody jsou řezy uvnitř nosu a zvenčí jsou zcela neviditelné. Naproti tomu u otevřené rhinoplastiky jsou řezy v hraně nosní dírky a v kůži mezi oběma dírkami, ale i v tomto případě jsou jizvičky téměř neviditelné. Velkou výhodou otevřené metody je lepší přehlednost „terénu“, díky čemuž chirurg dokáže daleko lépe předpovědět výsledek operace. Po operaci je nos fixován sádrovou dlažkou a do nosních dírek je umístěna tamponáda zabraňující krvácení. Tamponáda je nutná po dobu 3 – 4 dnů, sádra bude vaším společníkem 1 – 2 týdnů. Rhinoplastika vyžaduje většinou jednodenní hospitalizaci. Velice důležitá je pooperační péče, zahrnující provádění tlakových masáží.


NOVÁ PRSA = NOVÝ ŽIVOT
Pomyslnou královnou plastických operací je zvětšení a modelace prsou. Mnoho žen trápí, pokud jejich prsa nejsou taková, jaká by si přály. Týká se i těch, které byly se svým poprsím spokojené, ale vlivem těhotenství a mateřství o původní krásný dekolt přišly. Rčení „nová prsa = nový život“ zní možná trochu nadneseně, ale není tomu tak, protože nedokonalost této tělesné partie, která je symbolem ženskosti, přináší mnoha ženám mindrák a úbytek sebevědomí. Plastická operace dokáže vyřešit úbytek plnosti prsů, jejich pokles, vyrovnání nestejné velikosti, ale také je zmenšit v případě, že příroda byla k ženě přes míru štědrá a kromě velkého poprsí jí tak nadělila s tím související bolesti zad. Prsa lze chirurgicky zvětšit až o několik velikostí. Na výběr jsou implantáty okrouhlého nebo kapkovitého tvaru, s nízkým, středním, vysokým a velmi vysokým profilem. S výběrem vám poradí lékař, který vyhodnotí velikost a tvar implantátů, které budou s ohledem na vaše tělesné proporce pro vás ideální. Mezi rozhodující faktory patří například množství tukové a svalové tkáně, potřebné k překrytí implantátu. Pro zvětšení prsů se využívají silikonové implantáty. Existují tři možnosti jejich vložení: řezem v podprsní rýze, řezem na spodní hranici prsního dvorce, nebo řezem v podpaží. Operace probíhá v celkové anestezii a trvá přibližně 1 – 2 hodiny a je třeba počítat s 24 hodinovou hospitalizací. Poté vás bude čekat přibližně týdenní klidový režim doma na lůžku a poté ještě asi 14 dnů dlouhá rekonvalescence. Důležité je nošení speciální kompresivní podprsenky, která stabilizuje implantáty ve správné pozici a eliminuje riziko případných možných komplikací. Tato podprsenka se stane vaší společnicí na dobu asi čtyř až osmi týdnů. Její službu si uvědomíte zejména ve chvíli, kdy ji na chvíli sundáte, např. z důvodu hygieny a poznáte, že její přítomnost na vaší hrudi snižuje bolestivost. Očekávaný výsledek můžete podpořit promašťováním a tlakovými masážemi jizev. Ty budou zprvu vystouplé a červené. Postupem času ale téměř zmizí a zbude po nich jen tenká světlá čárka. Důležité je chránit jizvy před UV zářením. Pokud se rády sluníte nahoře „bez“, mějte tuto skutečnost na paměti a buďte trpělivé, než se jizvy zcela zahojí. Poté se opět budete moci vyhřívat na sluníčku jen s minimem textilu na svém těle, ale samozřejmě nezapomínejte na kvalitní opalovací prostředek s odpovídajícím UV faktorem. Ty z vás, které holdují sportu, se ke své oblíbené činnosti mohou vrátit asi za šest týdnů od operace. Zpočátku se však nedoporučuje zatěžovat prsní svaly. Tělesná námaha se doporučuje po třech měsících s tím, že nejsme lidé stejní a vždy záleží na schopnosti hojení organismu. A na závěr této kapitoly ještě jedna zajímavost. O výrobu prsního implantátu usiloval i proslulý český vědec, profesor Otto Wichterle, známý především díky objevům a vynálezům v oblasti kontaktních čoček. Spolu se svým týmem pracoval na implantátu, jehož výplň tvořil speciální hydrofilní gel stejný, jaký se používal na výrobu prvních kontaktních čoček. Materiál však nebyl pro tento typ výplní vhodný a situace v zemi neumožnila další vývoj.

kolagen-inventia

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.

Nákupní košík
0 kusů 0
akce-novinkynapsali o kolagenuvaše příběhydárky za nákupČasová akceobchodní podmínkykontakt
CZK | EUR