Přivítejte léto krásná a svěží - ICE jaro 2019

PŘIVÍTEJTE LÉTO KRÁSNÁ A SVĚŽÍ

TĚŠÍTE SE NA BLÍŽÍCÍ SE LÉTO, DOBU VÍC ODHALUJÍCÍ NEŽ UKRÝVAJÍCÍ, ALE RADOST VÁM KALÍ PŘÍZNAKY STÁRNUTÍ PLETI, OCHABLÉ KONTURY PAŽÍ, SILNĚJŠÍ STEHNA CI BŘÍŠKO, NEBO MALÁ, PŘÍPADNĚ POVISLÁ PRSA? POTOM JE JARO PŘESNE TÍM NEJLEPŠÍM OBDOBÍM PRO ESTETICKÉ ZÁKROKY, KTERÉ TYTO NEDOSTATKY NAPRAVÍ A PODPOŘÍ VAŠE SEBEVĚDOMÍ, TAKŽE NEJOBLÍBENĚJŠÍ MĚSÍCE ROKU PŘIVÍTÁTE KRÁSNÁ A SVĚŽÍ.

Ačkoliv vyznáváte zdravý životní styl s dostatkem kvalitní pestré stravy, spánku i pohybových aktivit, čas nezastavíte. V důsledku ubíhajících let a hormonálních změn, ale také z důvodu těhotenství, či prostě jen kolísáním váhových přírůstků a úbytků se tělo mění. Pevnosti jeho pokožky nepřidává ani sedavé zaměstnání. Pleť ztrácí svoji elasticitu a ochabuje. Objevují se vrásky, kožní převisy na horních víčkách a váčky na dolních víčkách, pigmentové skvrny v obličeji i na rukách, mnoho žen trápí povislá prsa, vystouplé bříško či silnější stehna. Nač se zbytečně trápit, když pomoc existuje a všechny tyto nedokonalosti lze odstranit nebo alespoň účinně eliminovat. Stačí neházet pomyslnou „flintu do žita“, ale vyhledat profesionální pomoc a obrátit se na odborníky, kteří jsou připraveni vaše problémy vyřešit. „Vady na kráse“ dnes nepředstavují žádný problém. Existuje celá řada metod na omlazení pokožky, vyhlazení drobných vrásek, odstranění jizviček či třeba eliminaci pigmentových skvrn, ale také chirurgických estetických zákroků, s jejichž pomocí můžete získat zpátky to, co se vám čas snaží vzít.

Rejuvenace pomocí kouzelného paprsku
Trápí-li vás špatný stav pokožky, nebo počáteční viditelné projevy stárnutí, řešení je snadné. Eso je v tomto případě vysoce účinná a šetrná pomoc laserového paprsku. Ošetření je vhodné pro obnovu přirozeně mladistvého vzezření pleti, ale také k vyrovnání kožních nerovností, odstranění jizviček, strií, k řešení potíží s rozšířenými póry či odstranění nežádoucí pigmentace. Princip je v podstatě jednoduchý. Paprsek CO2 frakčního laseru působí na povrch kůže i podkoží, kde následně dochází ke kolagenezi. Při ošetření je na pokožce vytvořen viditelný jemný rastr s miniaturními tečkami, které jsou od sebe rozprostřeny v určitých vzdálenostech, zatímco mezi nimi zůstávají proužky zdravé kůže. V místě teček dochází k podráždění a podpoře kolagenu, což způsobuje jeho růst a potažmo přináší pokožce mladistvý vzhled. Po zákroku je pleť ošetřena prostředky, které napomáhají snížit reaktivitu a navíc celý proces ještě podpoří. Poté je pokožka vystavena působení LED světel pro podporu hojení a omlazení. Zákrok není časově náročný, je bezbolestný, nevyžaduje žádnou rekonvalescenci a neomezuje člověka v jeho běžných činnostech. Důležité je však následné dodržování dvou důležitých zásad: nezbytné ochrany před slunečním zářením a používání kvalitních hydratačních krému, s jejichž výběrem vám poradí v zařízení, kde ošetření provádí. Aby byl výsledek optimální a dlouhotrvající, je dobré kúru po měsíci třikrát až čtyři krát opakovat a absolvovat ji alespoň jedenkrát ročně.

Aby ruce nežalovaly…
Nejen vaše tvář se potýká se zubem času. Další nejvíce exponovanou součástí vašeho těla, na kterou působí střídání tepla, chladu, vlhka a sucha, jsou ruce. Často proto dokážou nejen prozradit údaje z vašeho rodného listu, ale ještě vás i nepěkně pomluvit. Navíc přibližně v době, kdy se koncovka –cet mění na –sát, čili zhruba kolem padesátého roku věku na hřbetu rukou začíná výrazně ubývat mazových žláz, které jsou zodpovědné za pěkný vzhled pokožky rukou. Kůže se ztenčuje a svrašťuje, žíly vystupují na povrch a výrazně se rýsují. Pomoc je snazší, než možná tušíte. Jedná se o injekční kúru, takzvanou mezoterapii rukou.


„Při zákroku je do pokožky hřbetu rukou vpravována kyselina hyaluronová spolu s dalšími substancemi. Aplikace je prováděna pomocí velmi tenkých jemných jehliček, které bolestivost snižují na minimální hranici a navíc jsou používány lokální znecitlivující prostředky. Ošetření přináší prakticky okamžitý omlazující výsledek. Je vhodné jej alespoň třikrát v rozmezí jednoho až dvou týdnů opakovat, a to nejlépe dvakrát ročně. Efekt je dlouhodobý a přetrvává jeden až dva roky,“ říká o mezoterapii rukou lékařka, která se této metodě již řadu let s úspěchem věnuje. I přes nesporné výhody však některé klientky od tohoto zákroku odrazují obavy z bolesti. Jsou prakticky neopodstatněné a podle slov lékařky opravdu není třeba mít strach. Pokud by to ale pro vás byla příliš vysoká „překážka“, existuje alternativní řešení, které spočívá ve vpravení přípravku do pokožky pomocí takzvaného mezorolleru. Jedná se o váleček vybavený mikrojehlami, které pronikají pouze do hloubky přibližně 0,2 mm, takže tento způsob aplikace přípravku připomíná spíše masáž, kterou provází příjemné pocity. Stimulace mikrojehlami rovněž zlepšuje krevní oběh, což má za následek aktivní produkci elastinu a kolagenu, látek zodpovědných za pružnost kůže a schopnost její samoobnovy.

Další z možností nápravy je aplikace živého kolagenu. Jeho unikátnost spočívá v průlomové autorské technologii výroby, která jako první na světě umožnuje výrobu nativního, biologicky aktivního kolagenu ve formě čistého hydrátu tropokolagenu. Obsahuje celé molekuly kolagenu trojitého helixu – superspirály, která si i léta po uložení do skleněné lahvičky dokonale a dlouhodobě zachovává biologickou aktivitu a živou strukturu trojité šroubovice. Má vědecky potvrzené účinky na rychlost obnovy a kvalitu tvorby vlastního kolagenu ve tkáních.

„Překvapivé výsledky přináší nejen v oblasti krásy, ale i regenerace,“ říká významný plastický chirurg a celoživotní sportovec doc. MUDr. Jan Měšťák CSc., kterému hydrát živého kolagenu pomohl v 70. letech při regeneraci těžkého zánětu Achillovy šlachy.


Přední odborníci nazývají živý kolagen bílkovinou mládí pro třetí tisíciletí a její význam v plastické chirurgii je obrovský. Je ovšem nutné si uvědomit, že v žádném případě nelze výrobu hydrátu kolagenu, jeho účinky ani působení ztotožňovat se žádným z hydrolyzovaných kolagenu doposud používaných v kosmetických přípravcích nebo doplňcích stravy.


Tento nativní, 100 %přírodní kolagen FACE je transepidermální, hypoalergenní, téměř identický s lidským kolagenem. Tělo ho přijímá jako látku sobě vlastní. Prokazatelně ovlivňuje buněčnou obnovu a regeneraci kolagenu ve tkáních. Dokáže obohatit mezibuněčnou tkán ve všech vrstvách pokožky o cenné aminokyseliny. Tím posiluje aktivitu fibroblastu k znovuobnovení produkce vlastního kolagenu a spuštění omlazujících a regeneračních procesu.

Hydrát živého kolagenu je osobním strážcem naší kolagenové kondice. Skrývá se v něm tajemství mladistvé pleti, pružného a pevného těla, ohebných kloubu, odolných vazů i krásných a pevných vlasu a nehtů. Doplňovat ho můžete i pomocí kapslí - INVITA SKIN BEAUTY CoQ10 nebo INVITA ACTIVE.

Získejte zpátky jiskřivý pohled
S přibývajícím věkem často dochází ke ztrátě elasticity pokožky očních víček. Důsledkem jsou kožní převisy na horních víčkách a váčky na dolních víčkách. Obojí obličeji dodává unavený a smutný vzhled a přidává roky navíc. V některých případech je pokles natolik masivní, že jej mohou provázet i zrakové potíže. Tento problém řeší operace očních víček, takzvaná blefaroplastika. Zákrok se provádí klasickou chirurgickou metodou nebo pomocí laseru. Vhodnost metody pro konkrétního pacienta určuje lékař po předchozí nezávazné konzultaci. „Operaci horních i dolních víček lze provést najednou nebo samostatně. Operace je zpravidla prováděna ambulantně a probíhá v lokální anestezii. Nejprve je vyměřen a vyznačen rozsah nadbytečné kůže. Při zákroku na horních víčkách je rez veden tak, aby jizva byla uschována v jejich záhybu. Linie rezu při operaci dolních víček vede těsně pod rasami. Během operace je odstraněna nadbytečná kůže včetně podkožního tuku a rána se poté zašije jemným stehem, aby jizvičky byly po zhojení prakticky neviditelné. Stehy jsou odstraňovány přibližně po týdnu. Je třeba počítat se vznikem drobných modřin a otoků, které asi do 10–14 dnu vymizí,“ říká o blefaroplastice odborník. Upřesňuje také, že v rámci pooperačního režimu se doporučuje dodržovat klid a maximálně ulevovat očím, které je vhodné chránit před denním světlem tmavými brýlemi. Po dobu dvou dnu se nedoporučuje sledovat televizi a pracovat s počítačem. Pro zmírnění otoku je dobré přikládat chladivé obklady. Rekonvalescence po operaci víček trvá asi týden, ke svým sportovním aktivitám se můžete navrátit přibližně za měsíc po operaci. Laserová operace se provádí u dolních víček a je vhodná pro pacienty, kteří mají v této oblasti tukové váčky. Zákrok probíhá v celkové anestezii. Operační vstup vede pres sliznici dolního víčka, kde se redukují tukové váčky a jeho kůže je poté ošetřena laserem, čímž dochází k jejímu dokonalému vypnutí. Operační ranku není nutné šít. Po tomto zákroku počítejte s jednodenní hospitalizací. Po zhojení vaše oči získají zářivý pohled a obličeji se navrátí svěží, mladistvý výraz.


Do plavek krásná
Z důvodu blížícího se léta se na jaře zvyšuje zájem o korekce problémových tělesných partií. Není divu – plavky jsou stále rafinovanější, pěknou postavu dokážou náležitě podtrhnout a která žena by se nechtěla cítit žádoucí? Na radu tak přichází zákroky, které si s nechtěným zaoblením dokážou poradit. Sázkou na jistotu při tvarování postavy je liposukce, která je využívána zejména k redukci tuku v oblasti stehen, bříška i paží a patří k nejvyhledávanějším zákrokům plastické chirurgie. „Matkou“ těchto zákroku je klasická liposukce, při které jsou malými rezy do požadovaných oblastí vpraveny kanyly, jejichž pohyb manuálně zajištuje operatér. Jsou napojené nespeciální přistroj vyvíjející podtlak a při ošetření dochází k rozrušování tukové tkáně a jejímu odsávání. Poté, co se tuková vrstva ztenčí, následuje hojivý proces, při kterém se kůže nad ošetřeným místem smršťuje a přináší požadovanou změnu. Vedle klasické liposukce existuje několik dalších metod, které vás zbaví přebytečného tuku. Doslova revoluční novinkou se stala laserem asistovaná liposukce SlimLipo. Své jméno získala podle přístroje, kterým je prováděna. Kromě toho, že výrazným způsobem dokáže zredukovat tuk, má rovněž vynikající výsledky v korekci kožních nerovností, celulitidy a navíc je vhodná pro zpevnění ochablých paží. Zákrok je prováděn v místním znecitlivení a trvá přibližně dvě hodiny. Obavy z bolesti mít nemusíte. Jediné co budete pociťovat je teplo, které vzniká v důsledku použití laseru. Indikovaná oblast k ošetření je nejprve viditelně označena a poté je do ní aplikován tumescentní roztok. Vstupy do podkoží jsou velice malé a po zhojení prakticky neviditelné. Liposukce je prováděna za pomocí laseru, který tepelně rozruší podkožní tuk, jež je následně odsáván pomocí ultratenkých kanyl. Metoda SlimLipo je vysoce šetrná k okolním tkáním, takže i modřiny a otoky, které liposukci obvykle provází, bývají výrazně menší. Kromě redukce tuku napomáhá liposukce SlimLipo ke zpevnění a vyhlazení povolené kůže a zformování postavy. Po výkonu se nemusíte nijak omezovat v běžných činnostech. Určitý diskomfort vám muže přinést jen nutnost nošení speciálního elastického prádla, které je nezbytné pro podporu vytvarování postavy a zaručení požadovaného výsledku. Případné pohybové aktivity je nezbytné konzultovat s lékařem. Každý člověk je jiný, a tak ačkoliv vaše kamarádka se již zanedlouho po zákroku mohla věnovat svému oblíbenému sportu, u vás to nemusí být stejné a výsledný efekt ošetření si jistě nechcete pokazit. Závěrem ještě upozornění – ačkoliv je úbytek tuku viditelný ihned po ukončení zákroku, konečného výsledku je dosaženo asi až po jednom až třech měsících. V době rekonvalescence kůže regeneruje a efekt se po tuto dobu průběžně vylepšuje. Co víc si prát? Možná jen pevnou vůli k zachování zdravého životního stylu. Tyto metody vás sice zbaví nadbytečných tukových zásob, ale protože buňky mají „dobrou paměť“, mohou i nadále začít ukládat nežádoucí tuk.


Mrazivé zeštíhlení
S tukovými buňkami si dokáže dobře poradit také kryolipolýza, která je na poli neinvazivních metod považována za jednu z nejefektivnějších. Redukuje nežádoucí tukové polštářky v oblasti bříška, boku, stehen a hýždí a používá se také pro zpevnění paží. Je to účinný nástroj, který naprosto bezbolestným a pohodlným způsobem formuje postavu. Netušíte, co si za pojmem kryolipolýza představit? Jednoduše řečeno – jedná se o rozpad tukových buněk působením chladu. „Při ošetření je požadovaný objem tkáně pomocí speciální technologie zmrazen pres povrch pokožky, přičemž dochází k rozpadu a odumírání tukových buněk, které jsou poté přirozenou cestou vylučovány z těla ven. Na oblast určenou k ošetření nejprve nanášíme speciální krycí membránu, přes kterou se pomocí řízené intenzity vakua nasaje tuková tkán a kožní rasa do aplikační hlavice, v níž dochází k řízenému ochlazování. Po sejmutí hlavice ošetřené místo zahříváme jemnou masáží, při které je navíc vmasírováván lymfodrenážní krém. Při zákroku můžete pociťovat případný mírný pocit chladu na ošetřovaném místě, který však velmi rychle ustupuje,“ vysvětluje pracovnice estetického centra, kde tyto zákroky provádějí, a dodává, že viditelný výsledek se dostavuje zhruba po třech týdnech, avšak na konečný kýžený efekt si počkáte asi dva až tři měsíce. Tam, kde končí účinky těchto „kouzel“, začíná jiná kapitola, jejíž královnou je estetická chirurgie. Na pomoc přichází rada dalších es, jak souboj s uvadající krásou neprohrát.

Ale já se nemračím…
To je odpověď, kterou používáte až příliš často na otázku vašeho okolí, proč se pořád mračíte. Možná je to tím, že s přibývajícími roky se vám utvořilo množství mimických vrásek nad kořenem nosu a zároveň vám poklesla oblast obočí. Vaše tvář získala téměř permanentně zachmuřený výraz, který ji neopouští ani ve chvílích, kdy se cítíte šťastní a v pohodě. Řešení, aby váš obličej získal zpět svůj svěží optimistický výraz, existuje. Nazývá se Forehead Lift a jedná se o plastickou operaci cela, která jej vypne, odstraní nevzhledné hluboké vrásky a omezí jejich další prohlubování. Při tomto zákroku operatér posune obočí vzhůru a omezí funkci mimické svaloviny. „Operace je prováděna v celkové narkóze. Rez je veden vlasatou částí nad čelem, asi tři až čtyři centimetry nad hranicí vlasu a končí ve spánkové oblasti po obou stranách hlavy. Tento zákrok si naplánujte na dobu, kdy skutečně budete mít čas, nebudete muset nikam chodit a budete si na rekonvalescenci moci dopřát potřebný klid. Připadnou bolest totiž utlumíte léky, ale dalšími průvodními jevy po operaci bývají otoky v obličeji, především v oblasti očních víček a hematomy, které neschováte. V tu dobu asi nebudete mít zájem, aby vás vaši přátelé a známí viděli,“ svěřuje se Daniela, která tuto operaci před rokem a půl podstoupila a dodává, že hojení trvalo dva týdny a asi za další dva týdny byla schopna plné zátěže. Odborník dodává, že rychlost hojení závisí na regeneračních schopnostech organismu a přináší i jednu výtečnou zprávu: efekt této operace bývá dlouhodobý a ve většině případů jej oproti některým jiným estetickým korekcím již není třeba opakovat.

Liposukce, aneb pryč s nechtěným tukem
Plnější bříško a zaoblení boku je problémem žen všech věkových kategorií. Specifickou skupinou jsou dámy 40+, které za nechtěný přírůstek často vděčí hormonálním změnám. Pokud nezabírají rádoby osvědčené diety ani veškeré doporučované pohybové aktivity a stav vašich dolních partií se vám zdá být už poněkud „za čarou“, není nic snazšího, než podstoupit liposukci a nechat si přebytečný tuk odsát. Redukce tuku se provádí dvěma způsoby: klasickou liposukcí nebo jemnější vibrační liposukcí. Vhodnost metody určí ošetřující lékař. A jak takový zákrok probíhá? Při liposukci je tuková tkán rozrušována a ihned odsávána pomocí kanyl, které lékař vpraví do ošetřované oblasti a napojí je na přistroj, který vyvíjí potřebný podtlak. „Zákrok je prováděn ambulantně. Nejprve je na tělo pacienta zakreslena oblast, kde bude tuk redukován a poté je prostřednictvím tenké jehly toto místo ošetřeno tumescentním roztokem, který zajistí jeho úplné znecitlivení. Pacient tak muže při samotném zákroku vnímat mírný tlak, nikoliv však bolest,“ zní uklidňující slova lékaře, který liposukce provádí a ujišťuje, že bolesti při zákroku rozhodne není třeba se bát. Poté, co dojde ke ztenčení tukové vrstvy, se během hojení kůže ošetřeného místa smršťuje s výsledkem požadované změny. Po tomto zákroku musíte počítat s některými nepříjemnými průvodními jevy, například hematomem, otoky a po odeznění místního znecitlivení rovněž s jistou bolestivostí, kterou potlačíte užitím doporučených analgetik. Tam, kde je to možné, je prováděna vibrační liposukce, během níž dochází k destrukci tukových buněk pomocí vibrací speciálního přístroje. Vstupy do kožní rasy jsou díky subtilním kanylám velmi malé a jejich pohyb v podkožní tukové vrstvě je celkově jemnější a šetrnější. S tím souvisí snížení pooperační bolesti i hematomu a otoků. At podstoupíte liposukci klasickou či vibrační, vždy musíte počítat s tím, že po dobu asi dvou týdnu je nutné nosit speciální elastické prádlo. Možná to nebude právě „vaše gusto“, ale je to jen malá dan položená na oltář krásy.

Plný dekolt – recept na ženské sebevědomí

Na jaře je také nejvyšší čas pro úpravy dekoltu. Dnes už běžnou plastickou operací prsu je jejich zvětšení pomocí implantátu. K výplni se nejčastěji používají silikonové implantáty, a to kulaté nebo anatomické. Poslední dobou se hodně používá i Metacrill, který na rozdíl od jiných materiálu nevyplňuje, ale působí jako regenerátor našeho vlastního kolagenu. Tímto způsobem se docílí přirozeného a dlouhodobého efektu. Jedná se o bezpečný, s lidským organizmem kompatibilní materiál, který neobsahuje žádné toxické látky, alergeny, proteiny, nemigruje a není mutagenní. Zatímco kulaté výplně jsou vhodné pro ženy, které touží po výrazném a velkém poprsí, anatomické implantáty mají tvar kapky, kopírují přirozený tvar prsu a zachovávají jim co možná nejpřirozenější podobu. Implantáty se vkládají bud pod povrch velkého prsního svalu, nebo na sval. O vhodnosti umístění rozhoduje lékař po vyhodnocení tělesné konstituce ženy a některých dalších faktoru. Vložení implantátu probíhá třemi možnými způsoby. Častou volbou je cesta rezem v podprsní rýze. Výslednou jizvu pak prs zakrývá a je viditelná prakticky jen při poloze vleže, ačkoliv dobře zhojená jizva po čase s okolní pokožkou prakticky splyne. Implantáty lze vložit také řezem ve spodní hranici prsního dvorce, nebo v podpaží. Volba je na vás a vašem lékaři, který posoudí a vyhodnotí, jaký způsob bude pro vás nejvhodnější. Všechny plastické operace prsou se provádí v celkové narkóze a počítejte s tím, že vyžadují 24–48 hodinovou hospitalizaci. Rekonvalescence trvá asi dva týdny, plná zátěž je možná přibližně po měsíci. Po tuto dobu si budete muset odříci většinu sportovních aktivit, například cvičení v posilovně nebo běhání. Připravte se také na to, že po celou dobu budete muset nosit speciální kompresivní podprsenku, která drží implantáty ve správné pozici. Veškerá případná omezení však stojí za znovunabytí či podporu sebevědomí a krásnou postavu, se kterou vykročíte do příjemných letních dnu. Jak vidíte, zastavit čas a napravit vzniklé škody na tele není nemožné. Je jen třeba vybrat si způsob, který bude právě pro vás tím nejlepším.


S novým rokem přichází i nová předsevzetí. Nejčastější je odhodlání ZHUBNOUT. Ale jak si zachovat elasticitu kůže i při větším váhovém úbytku, pokud už máme svůj věk?

O odpověď jsme požádali Evu Sojkovou (*1954) - zakladatelku poradenského kolagenového centra Wellness klubu Nezestárni.cz

Ano, zhubnout se dá do krásné a pevné pokožky s minimem povislé kůže v každém věku.

Určitě to všichni známe. Když jsme se pokoušeli zhubnout v nějakých 18. až 25. letech, bylo to mnohem snazší. Kůže se i při větším váhovém úbytku vrátila do původního stavu a my jsme byli okouzleni z krásné postavy. Naše kůže měla v té době dostatek kolagenu a elastinu a rychle se vrátila do původního stavu.

Bohužel s přibývajícím věkem a stresem se nám snižuje kvalita a množství tělesného kolagenu a elastinu. U žen v menopauze se téměř nevytváří. Proto bývá velkým rozčarováním, když se rozhodneme zhubnout po porodu nebo kolem 30–45 let. I když dodržujeme pravidla dietního programu a zdravého životního stylu, hodně zhubneme, radost se ve většině případů nekoná. Naopak přijde jedno velké zklamání. U žen ve věku 50–60 let a více dochází až k fatálnímu zklamání.

Tím, že se nám snižuje tvorba vlastního kolagenu, snižuje se i elasticita kůže. Ta začíná být povislá a když zhubneme na vytouženou váhu, nemusíme být se svou postavou spokojeni. Stále častěji se na mě obracejí klienti, kteří po větším váhovém úbytku hledají pomoc. Kontury obličeje mají povislé, prohloubily se vrásky, na podbradku visí kůže, dekolt je ochablý, prsa si mohou rolovat do podprsenky, na pažích plandá kůže a o přebytečné kůži na břiše a nad koleny ani nemluvím.

Je to o to smutnější, protože žijeme v době, kdy se dá za pomoci různých diet a kvalifikovaných dietologů zhubnout do krásné pokožky s minimem povislé kůže a zbytečných vrásek. Stačí podpořit své tělo při hubnoucím programu stimulačními procesy pomocí hydrátu živého kolagenu nové generace, a to i v případě, že by to mělo být „last minute“, protože nikdy není pozdě začít. A lepší je začít pozdě než později a později než nikdy.

To samozřejmě platí nejen pro ženy, ale i pro muže.

Živý kolagen nové generace s přirozeně obsaženými peptidy a elastinem vznikl po 14letém výzkumu a doslova přepsal historické dějiny tradiční výroby hydrolyzovaných kolagenů, když nastartoval výrobu hydrátu kolagenu technologií Triple Helix Formula.
„Překvapivé výsledky přináší nejen v oblasti krásy, ale i regenerace ", říká významný plastický chirurg a celoživotní sportovec doc. MUDr. Jan Měšťák CSc.
Hydrát kolagenu má vědecky potvrzené účinky na rychlost obnovy a kvalitu tvorby vlastního kolagenu v tkáních. Dokáže obohatit mezibuněčnou tkáň ve všech vrstvách pokožky o cenné aminokyseliny. Pokožce, vlasům, nehtům i pojivovým tkáním navrací potřebnou pružnost a elasticitu. Přední odborníci ho nazývají BÍLKOVINOU MLÁDÍ PRO TŘETÍ TISÍCILETÍ.

Metodou Triple Helix Formula se podařilo vědcům INVENTIA® posunout hydrát nativního přírodního kolagenu mezi špičku v segmentu anti-age přípravků.

Některé věci by měli být v souladu, proto je důležité vědět, že není kolagen jako kolagen

Léta se zabývám účinky různých kolagenů a spolupracuji s předními odborníky. I oni byli fascinováni, když jsem jim vysvětlila průběh „ZROZENÍ ZÁZRAKU JMÉNEM ŽIVÝ KOLAGEN“.

Posuďte sami – hydrolyzované kolageny se vyrábí z kostí, kůží a pojivových tkání dobytka nebo z odřezků při zpracování sladkovodních a mořských ryb. Tato nejlevnější surovina se mletím a drcením homogenizuje na pastu, zbavuje přebytečného tuku a nečistot a zpracovává se procesem hydrolýzy, případně enzymatického štěpení

Jinak je tomu u hydrátu kolagenu. Pouhá vstupní surovina má cenu zlata a její získání je velmi náročné.

Exkluzivní, Přírodní kolagen i bílkovinový komplex kolagenových kapslí řady Invita se vyrábí z ručně opracovaných kůží sladkovodní ryby tolstolobika. Chová se v kontrolovaném chovu v eko prostředí a eko rybnících, které patří mezi jedny z nejlepších v rámci EU.

Je krmen speciální nízkotučnou a vegetariánskou stravou bez živočišných bílkovin. To zaručuje vysokou čistotu a kvalitu kolagenu v kůžích s minimem tuku, čímž se eliminuje ohrožení velmi citlivé, živé struktury kolagenu. Potom následuje další zdlouhavý a nákladný proces nutný k tomu, aby se už v zárodku nezničila křehká struktura trojité šroubovice.

Proto se na rozdíl od jiných kolagenů nepoužívají k výrobě hydrátu kolagenu levné odpadní suroviny vznikající při zpracování ryb - např. šupiny, ploutve, hlavy, kosti, tuk... Naopak každá kůže je ručně očištěna, zbavena šupin, ploutví a dalších nečistot. Všechny kůže prochází laboratorní kontrolou tří na sobě nezávislých laboratoří na výskyt těžkých kovů a toxických látek. Pokud by se v kůžích vyskytla sebemenší částečka těžkých kovů, došlo by při zpracování nativního hydrátu přírodního kolagenu k zahubení živé struktury trojité šroubovice (to je také důvod, proč se kolagenový hydrát nedá nevyrábět z kůží mořských ryb).
Všechny prověřené kůže se ručně nařežou na úzké proužky a třídí podle pigmentace (světlá, tmavší, nejtmavší).

Pak následuje další, nejnáročnější a žádným strojem nezastupitelná ruční práce. Z každého proužku kůže se opatrně skleněnými nástroji odstraní tuková vrstva pod kterou se obnaží aktivní fibroblasty – buňky rodící kolagen. Ty se v největší rychlosti vkládají do skleněných baněk s přírodní kyselinou mléčnou, kde probíhá šetrný a velmi náročný proces zrodu živého, nativního a skutečně přírodního, biologicky aktivního, čistého kolagenu.
Zpracovává se za nejpřísnějších podmínek certifikace GMP speciální technologií Triple Helix Formula. Takto hydratovaný kolagen je ve třířadé formě a udržuje si seskupení 3-helisy. Následně se tento kolagenový klenot filtruje a stáčí podle pigmentace do skleněných lahviček. Světlý FACE na omlazení obličeje, tmavší BODY na zpevnění těla a nejtmavší na vlasy a nehty.
Je tak čistý, jak nejčistější kolagen může být. Pochází z čistého lůna přírody, tělo ho přijímá jako látku sobě vlastní - je hypoalergenní, bez parabenů a jiných konzervantů.

A právě z tohoto čistého, biologicky aktivního hydrátu kolagenu se zpracovává procesem lyofilizace sypký prášek, který tvoří základní a mimořádně účinnou látku kolagenových kapslí INVITA SKIN BEAUTY a INVITA ACTIVE s vysokou vstřebatelností mikropeptidů.

Výživový poradci se v poslední době stále více zajímají o význam tohoto kolagenu nejen při sportu, ale i při snižování nadváhy právě tímto komplexem z volných aminokyselin, při kterém se nehubne jen ze svalů, ale i z tuků. Navíc si tělo udrží po celou dobu energii a chuť k pohybu, který se často ztrácí při nízkokalorické dietě. Pochvalují si, že při této suplementaci bývá ve většině případů vzhled pokožky i hybnost kloubů během hubnutí dokonce lepší než před zahájením programu.

Minutová anti-age péče s živým kolagenem nebyla nikdy tak jednoduchá.
Vyzkoušejte exkluzivní Přírodní kolagen Inventia FACE, který je speciálně vyvinutý na omlazení a zpevnění kontur obličeje, krku, podbradku, dekoltu i na ochabující oční víčka a jemnou kůži kolem očí a úst. Je vhodný k ošetření všech typů pleti – mladé, zralé, unavené, stárnoucí i stresované. Viditelně zvyšuje hydrataci, oživuje, regeneruje, rozjasňuje a přirozeně omlazuje pleť, vyhlazuje ji a vypíná, obnovuje elasticitu, redukuje vrásky a dlouhodobě předchází vzniku nových. Nanáší se na pleť vždy před použitím vlastní kosmetiky, proto se nemusíte vzdát své oblíbené kosmetické značky. V nabídce 50,100 a 200 ml.

Chcete se cítit a vypadat dobře? Plánujete i zhubnout?
Podpořte kolagenové stimulační procesy vnitřním používáním doplňku stravy Invita Skin Beauty Plus Q10, kde je nově téměř o 100 % více lyofilizovaného kolagenu pro udržení krásné a pevné pokožky, pojivových tkání, pružného těla a zdravých vlasů a nehtů. Dodává buňkám, které mají za úkol tvořit a regenerovat tělesný kolagen nejdůležitější peptidy, volné aminokyseliny a hydroxylové aminokyseliny. Bonus navíc je, že obsahuje mořské řasy, které mají příznivý vliv na buněčný metabolismus a proces štěpení tuků.

Objevte i vy blahodárné účinky živého kolagenu a vyzkoušejte si ho na vlastní kůži.

kolagen-inventia

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.

Nákupní košík
0 kusů 0
akce-novinkynapsali o kolagenuvaše příběhydárky za nákupČasová akceobchodní podmínkykontakt
CZK | EUR