Krásnou pleť i ve středním věku - MOJE rodina a já

 

Krásnou pleť i ve středním věku

Prvotním zájmem žen ve středním věku by měla být dokonalá péče o pleť, vhodné omlazující líčení, péče o pokožku celého těla, dobře volený účes a správný výběr barev oblečení. Pleť po čtyřicítce, neboli zralá pleť, jak bývá obvykle nazývána, má větší sklon k tvorbě vrásek, barevným nerovnostem a celkovému ochabování. Pokud jsme se o pleť nestaraly v předešlých letech, teď by mělo být pravidelné ošetření samozřejmostí.

Pěstěného a zdravého vzhledu pleti lze dosáhnout pouze pravidelnou každodenní péčí, kterou se rozhodně nevyplatí šidit. Základní fáze péče o pleť by měly být denně prováděny s pečlivostí.


OŠETŘENÍ PLETI

Nejdůležitější v péči o pleť je vzorné večerní odlíčení. 

Prvním krokem je odlíčení očí speciálním prostředkem, který nikdy nezaměňujeme s pleťovým mlékem, krémem nebo dokonce kombinací vody a mýdla. Oční okolí je velice křehké a při nešetrném
zacházení zbytečně předčasně stárne. Nutné je také rozlišit jestli se jedná o líčidla normální nebo voděodolná. Voděodolnou řasenku běžným odličovačem odstranit nelze. 

Druhým krokem je odlíčení zbytku obličeje čisticím pleťovým mlékem (čisticí gely raději ne, protože pleť příliš vysušují)  následné dočištění pleti pleťovou vodou, která pokožku nejen dočistí, ale uzavře také póry a vyrovná pH pokožky - krémy pak mají daleko větší účinek. Péče musí být šetrná, aby se jemná pokožky (hlavně kolem očí) zbytečně nevytahovala. Všechny odličovací prostředky je výhodné nanášet na jemně navlhčený tampon - jednak pro nižší spotřebu přípravků a hlavně pro snazší a šetrnější odlíčení. 

Po osvěžení pleťovou vodou naneste noční krém. Noční krém by měl mít vyživující a regenerační účinky na pokožku. Kvalitní krémy pomáhají udržet pokožku vláčnou, zpomalují tvorbu vrásek a ochabování pleti. Udržují pleť hladkou, svěží a pěstěnou. Noční krém se nebojte nanášet v hojném množství. Nezapomeňte na ošetření okolí očí speciálním očním krémem na oční vrásky. Oční krém používejte ráno i večer, nanáší se na horní i dolní víčko. 

Stejnou péči jako věnujete obličeji, věnujte také pokožce krku. Pokožka na krku je stejně jemná jako pokožka obličeje a často se na ni zapomíná. 

Ranní čištění pleti by mělo být obdobné. Z povrchu pokožky odstraníme pleťovým mlékem odumřelé kožní buňky a zbytky nočního krému, pleť osvěžíme tonizační pleťovou vodou. Denně je nutné chránit pleť denním hydratačním ochranným krémem, nejlépe s ochranným faktorem proti UVA a UVB záření, který pleť nejen chrání, ale také hydratuje a zároveň slouží jako základ pod podkladový krém (make-up). Denní krém nanášejte nejenom na obličej ale také na krk. Oddálíte tak vznik vrásek na krku. 

Pokud je pleť suchá, případně citlivá, je výhodnější vynechat při hygieně obličeje běžnou vodu - chlor, který obsahuje pokožce neprospívá. Častým problémem po čtyřicítce jsou pigmentové skvrny v obličeji. Zde platí jedna zásadní rada - obličej rozhodně nevystavovat slunci! Na takto postiženou pleť je nutné používat denní krémy s vysokým slunečním faktorem a ráno i večer ošetřit pigmentové skvrny speciálním zesvětlujícím krémem. 

Teprve na dobře vyčištěnou a denním krémem ošetřenou pleť můžeme použít krášlící prostředky z dekorativní kosmetiky a dosáhnout tak mladistvějšího, zářivějšího vzhledu.


Důležitý pomocník? Živý kolagen

S přibývajícím věkem a stresem bychom rozhodně neměli zapomínat na tělesný kolagen. Množství systémového kolagenu v těle ovlivňuje nejen délku a kvalitu našeho života, ale vypovídá i o našem biologickém věku. Proto bychom neměli vidět kolagen pouze jako přípravek chránící tvář před vráskami, ale vnímat ho ve všech souvislostech. 

Rozhoduje nejen o stavu našich kostí, kloubů a pojivových tkání, ale hraje důležitou úlohu v kvalitě našich cév a určování cévního věku. S přibývajícím věkem a stresem bychom rozhodně neměli zapomínat na kolagen. Právě množství a kvalita našeho tělesného kolagenu ovlivňuje nejen délku a kvalitu života, ale vypovídá i o našem biologickém věku.

Ne vždy si my ženy uvědomujeme, že právě stres urychluje stárnutí, které často vede k předčasné menopauze, navíc nepříznivě působí na odbourávání a kvalitu tělesného kolagenu. Proto bychom neměli vidět kolagen pouze jako přípravek chránící tvář před vráskami. 

Na trhu s kolagenem, kolagenovou kosmetikou a doplňky stravy se kolagen objevuje v nejrůznějších podobách a někdy je i pro odborníky velmi těžké se v této nabídce orientovat. Vždy bychom se ale měli ptát po živém kolagenu nové generace, který se pro své omlazující a regenerační účinky právem dostává do popředí zájmu předních odborníků. „Některým z nich jsem ho na základě osobní zkušenosti doporučil i já,“ říká přední plastický chirurg a celoživotní sportovec doc. MUDr. Jan Měšťák CSc., kterému hydrát živého přírodního kolagenu pomohl v 70 letech při regeneraci pojivové tkáně

Toto výjimečné kosmeceutikum účinně doplňuje kolagen do těla a dlouhodobě oddaluje přirozené procesy stárnutí. Dokáže obohatit mezibuněčnou tkáň ve všech vrstvách pokožky o cenné aminokyseliny, čímž posiluje aktivitu fibroblastů ke znovuobnovení produkce vlastního kolagenu.

Jak říká jedna ze spokojených klientek: „Kolagen Face používám asi 5 měsíců a rozhodně bych neměnila včetně krémů a mycího gelu. Pleť mám opravdu krásnou, že i má vlastní maminka mě podezřívala z faceliftu. Prý není možné, abych ve svém věku neměla skoro žádnou vrásku. Jsem nadšená. Opravdu to funguje…"

Další osobní příběhy a zkušenosti naleznete na adrese https://nezestarni.cz/vase-pribehy.html.


PÉČE O TĚLO

Pravidelná péče o pokožku těla zcela přirozeně následuje pravidelnou péči o pleť. Pokožka těla bývá u žen po čtyřicítce sušší a tenčí, než tomu bylo dříve. Proto bychom neměly zapomínat na aplikaci tělového mléka, nebo tělového krému, po každé koupeli či sprše, případně tento denní rituál pro zesílení zpevňujících a omlazujících účinků kombinovat s živým kolagenem a nanášet tělovou kosmetiku až na něj. Důležité je také používání kvalitních sprchových gelů, které pokožku nevysušují. Jednou týdně je vhodné na celé tělo použít abrazivní přípravek, který zajistí pokožku jemnou a hladkou. Pozornost věnujte zejména oblastem, jako jsou lokty či kolena.

Nejvíce trpí pokožka rukou. Ruce jsou důležitou součástí našeho těla, na které se často zapomíná. Právě ruce však nejlépe prozradí věk ženy. Po každém mytí nezapomeňte nanést živý kolagen a použít výživný krém na ruce Je důležité (hlavně v letních měsících) aby obsahoval ochranný sluneční faktor (SPF), protože právě po čtyřicítce se mohou na pokožce rukou objevovat pigmentové skvrny ze sluníčka a těm lze předejít právě aplikací ochranného krému. 

Další opomíjenou součástí těla bývají nohy. A přitom péče o ně jim dodává nejen krásu, ale především pohodu. O nohy bychom měly pečovat pravidelně jednou týdně a to tak ze odstraníme odumřelou vrstvu pokožky (pemzou nebo speciální škrabkou na nohy) a ošetříme hydratačním krémem.

 


O odpověď jsme požádali Evu Sojkovou (*1954) - zakladatelku poradenského kolagenového centra Wellness klubu Nezestárni.cz

Ano, zhubnout se dá do krásné a pevné pokožky s minimem povislé kůže v každém věku.

 

 

Určitě to všichni známe. Když jsme se pokoušeli zhubnout v nějakých 18. až 25. letech, bylo to mnohem snazší. Kůže se i při větším váhovém úbytku vrátila do původního stavu a my jsme byli okouzleni z krásné postavy. Naše kůže měla v té době dostatek kolagenu a elastinu a rychle se vrátila do původního stavu.

 

Bohužel s přibývajícím věkem a stresem se nám snižuje kvalita a množství tělesného kolagenu a elastinu. U žen v menopauze se téměř nevytváří. Proto bývá velkým rozčarováním, když se rozhodneme zhubnout po porodu nebo kolem 30–45 let. I když dodržujeme pravidla dietního programu a zdravého životního stylu, hodně zhubneme, radost se ve většině případů nekoná. Naopak přijde jedno velké zklamání. U žen ve věku 50–60 let a více dochází až k fatálnímu zklamání.

Tím, že se nám snižuje tvorba vlastního kolagenu, snižuje se i elasticita kůže. Ta začíná být povislá a když zhubneme na vytouženou váhu, nemusíme být se svou postavou spokojeni. Stále častěji se na mě obracejí klienti, kteří po větším váhovém úbytku hledají pomoc. Kontury obličeje mají povislé, prohloubily se vrásky, na podbradku visí kůže, dekolt je ochablý, prsa si mohou rolovat do podprsenky, na pažích plandá kůže a o přebytečné kůži na břiše a nad koleny ani nemluvím.

Je to o to smutnější, protože žijeme v době, kdy se dá za pomoci různých diet a kvalifikovaných dietologů zhubnout do krásné pokožky s minimem povislé kůže a zbytečných vrásek. Stačí podpořit své tělo při hubnoucím programu stimulačními procesy pomocí hydrátu živého kolagenu nové generace, a to i v případě, že by to mělo být „last minute“, protože nikdy není pozdě začít. A lepší je začít pozdě než později a později než nikdy.

 

 

To samozřejmě platí nejen pro ženy, ale i pro muže.

 

Živý kolagen nové generace s přirozeně obsaženými peptidy a elastinem vznikl po 14letém výzkumu a doslova přepsal historické dějiny tradiční výroby hydrolyzovaných kolagenů, když nastartoval výrobu hydrátu kolagenu technologií Triple Helix Formula.
„Překvapivé výsledky přináší nejen v oblasti krásy, ale i regenerace ", říká významný plastický chirurg a celoživotní sportovec doc. MUDr. Jan Měšťák CSc.
Hydrát kolagenu má vědecky potvrzené účinky na rychlost obnovy a kvalitu tvorby vlastního kolagenu v tkáních. Dokáže obohatit mezibuněčnou tkáň ve všech vrstvách pokožky o cenné aminokyseliny. Pokožce, vlasům, nehtům i pojivovým tkáním navrací potřebnou pružnost a elasticitu. Přední odborníci ho nazývají BÍLKOVINOU MLÁDÍ PRO TŘETÍ TISÍCILETÍ.

Metodou Triple Helix Formula se podařilo vědcům INVENTIA® posunout hydrát nativního přírodního kolagenu mezi špičku v segmentu anti-age přípravků.

 

 

Některé věci by měli být v souladu, proto je důležité vědět, že není kolagen jako kolagen

 

 

Léta se zabývám účinky různých kolagenů a spolupracuji s předními odborníky. I oni byli fascinováni, když jsem jim vysvětlila průběh „ZROZENÍ ZÁZRAKU JMÉNEM ŽIVÝ KOLAGEN“.

 

Posuďte sami – hydrolyzované kolageny se vyrábí z kostí, kůží a pojivových tkání dobytka nebo z odřezků při zpracování sladkovodních a mořských ryb. Tato nejlevnější surovina se mletím a drcením homogenizuje na pastu, zbavuje přebytečného tuku a nečistot a zpracovává se procesem hydrolýzy, případně enzymatického štěpení

 

Jinak je tomu u hydrátu kolagenu. Pouhá vstupní surovina má cenu zlata a její získání je velmi náročné.

 

Exkluzivní, Přírodní kolagen i bílkovinový komplex kolagenových kapslí řady Invita se vyrábí z ručně opracovaných kůží sladkovodní ryby tolstolobika. Chová se v kontrolovaném chovu v eko prostředí a eko rybnících, které patří mezi jedny z nejlepších v rámci EU.

 

Je krmen speciální nízkotučnou a vegetariánskou stravou bez živočišných bílkovin. To zaručuje vysokou čistotu a kvalitu kolagenu v kůžích s minimem tuku, čímž se eliminuje ohrožení velmi citlivé, živé struktury kolagenu. Potom následuje další zdlouhavý a nákladný proces nutný k tomu, aby se už v zárodku nezničila křehká struktura trojité šroubovice.

Proto se na rozdíl od jiných kolagenů nepoužívají k výrobě hydrátu kolagenu levné odpadní suroviny vznikající při zpracování ryb - např. šupiny, ploutve, hlavy, kosti, tuk... Naopak každá kůže je ručně očištěna, zbavena šupin, ploutví a dalších nečistot. Všechny kůže prochází laboratorní kontrolou tří na sobě nezávislých laboratoří na výskyt těžkých kovů a toxických látek. Pokud by se v kůžích vyskytla sebemenší částečka těžkých kovů, došlo by při zpracování nativního hydrátu přírodního kolagenu k zahubení živé struktury trojité šroubovice (to je také důvod, proč se kolagenový hydrát nedá nevyrábět z kůží mořských ryb).
Všechny prověřené kůže se ručně nařežou na úzké proužky a třídí podle pigmentace (světlá, tmavší, nejtmavší).

Pak následuje další, nejnáročnější a žádným strojem nezastupitelná ruční práce. Z každého proužku kůže se opatrně skleněnými nástroji odstraní tuková vrstva pod kterou se obnaží aktivní fibroblasty – buňky rodící kolagen. Ty se v největší rychlosti vkládají do skleněných baněk s přírodní kyselinou mléčnou, kde probíhá šetrný a velmi náročný proces zrodu živého, nativního a skutečně přírodního, biologicky aktivního, čistého kolagenu.
Zpracovává se za nejpřísnějších podmínek certifikace GMP speciální technologií Triple Helix Formula. Takto hydratovaný kolagen je ve třířadé formě a udržuje si seskupení 3-helisy. Následně se tento kolagenový klenot filtruje a stáčí podle pigmentace do skleněných lahviček. Světlý FACE na omlazení obličeje, tmavší BODY na zpevnění těla a nejtmavší na vlasy a nehty.
Je tak čistý, jak nejčistější kolagen může být. Pochází z čistého lůna přírody, tělo ho přijímá jako látku sobě vlastní - je hypoalergenní, bez parabenů a jiných konzervantů.

 

A právě z tohoto čistého, biologicky aktivního hydrátu kolagenu se zpracovává procesem lyofilizace sypký prášek, který tvoří základní a mimořádně účinnou látku kolagenových kapslí INVITA SKIN BEAUTY a INVITA ACTIVE s vysokou vstřebatelností mikropeptidů.

Výživový poradci se v poslední době stále více zajímají o význam tohoto kolagenu nejen při sportu, ale i při snižování nadváhy právě tímto komplexem z volných aminokyselin, při kterém se nehubne jen ze svalů, ale i z tuků. Navíc si tělo udrží po celou dobu energii a chuť k pohybu, který se často ztrácí při nízkokalorické dietě. Pochvalují si, že při této suplementaci bývá ve většině případů vzhled pokožky i hybnost kloubů během hubnutí dokonce lepší než před zahájením programu.

Minutová anti-age péče s živým kolagenem nebyla nikdy tak jednoduchá.
Vyzkoušejte exkluzivní Přírodní kolagen Inventia FACE, který je speciálně vyvinutý na omlazení a zpevnění kontur obličeje, krku, podbradku, dekoltu i na ochabující oční víčka a jemnou kůži kolem očí a úst. Je vhodný k ošetření všech typů pleti – mladé, zralé, unavené, stárnoucí i stresované. Viditelně zvyšuje hydrataci, oživuje, regeneruje, rozjasňuje a přirozeně omlazuje pleť, vyhlazuje ji a vypíná, obnovuje elasticitu, redukuje vrásky a dlouhodobě předchází vzniku nových. Nanáší se na pleť vždy před použitím vlastní kosmetiky, proto se nemusíte vzdát své oblíbené kosmetické značky. V nabídce 50,100 a 200 ml.

Chcete se cítit a vypadat dobře? Plánujete i zhubnout?
Podpořte kolagenové stimulační procesy vnitřním používáním doplňku stravy Invita Skin Beauty Plus Q10, kde je nově téměř o 100 % více lyofilizovaného kolagenu pro udržení krásné a pevné pokožky, pojivových tkání, pružného těla a zdravých vlasů a nehtů. Dodává buňkám, které mají za úkol tvořit a regenerovat tělesný kolagen nejdůležitější peptidy, volné aminokyseliny a hydroxylové aminokyseliny. Bonus navíc je, že obsahuje mořské řasy, které mají příznivý vliv na buněčný metabolismus a proces štěpení tuků.

Objevte i vy blahodárné účinky živého kolagenu a vyzkoušejte si ho na vlastní kůži.

 

 

 

 

kolagen-inventia

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.

Nákupní košík
0 kusů 0
akce-novinkynapsali o kolagenuvaše příběhydárky za nákupČasová akceobchodní podmínkykontakt
CZK | EUR