KRÁSNÁ V KAŽDÉM VĚKU.... - Zdravý životní styl - 2/2018

KRÁSNÁ V KAŽDÉM VĚKU…

PODZIM A ZIMA? IDEÁLNÍ ČAS NA ESTETICKÉ ZÁKROKY S PŘÍCHODEM PODZIMU SE TRADIČNĚ ZVYŠUJE POPTÁVKA PO PLASTICKÝCH OPERACÍCH A RŮZNÝCH ESTETICKÝCH ZÁKROCÍCH. PŘÍRODA V TENTO ČAS ŠETŘÍ SLUNEČNÍMI PAPRSKY, KTERÉ NEJSOU ZROVNA JEJICH PŘÍTELEM, A CHLADNĚJŠÍ POČASÍ NAHRÁVÁ LEPŠÍMU HOJENÍ. TRÁPÍ VÁS MALÁ ČI POVISLÁ PRSA, OCHABLÉ PAŽE ČI ZTRÁTA KONTUR OBLIČEJE? NEMUSÍ. VÝVOJ V OBLASTI ESTETICKÉ MEDICÍNY JDE KUPŘEDU MÍLOVÝMI KROKY A Z PESTRÉ NABÍDKY OPERAČNÍCH ZÁKROKŮ ČI NEINVAZIVNÍCH OŠETŘENÍ STAČÍ SI JEN VYBRAT.


PRSA, SYMBOL ŽENSTVÍ
Dámská hruď od nepaměti patří mezi hlavní symboly ženskosti. Co ale dělat, když prsa nemají takové křivky, jaké byste si představovaly? Řešením je plastika prsou, která je nejčastěji prováděnou kosmetickou operací na světě. Není divu, vždyť nová prsa jsou nejen krásná, ale zároveň navrací ženám sebejistotu a vyrovnanost.


KDE PŘÍRODA SELHÁVÁ ZAČÍNÁ PRÁCE PLASTICKÉHO CHIRURGA
Máte-li prsa malá, nebo došlo-li k jejich nežádoucí změně v důsledku mateřství či přibývajících let a zemské přitažlivosti, řešením je operační úprava s využitím silikonových implantátů. Jejich začátky se datují do doby, kdy mnohé z žen, jejichž hrudník je vylepšen rukou plastického chirurga, byly malými děvčátky. První silikonový implantát byl totiž vyvinut v letech 1961 – 1963. Tak jako všechny začátky i tyto provázela řada „porodních bolestí“. Jednou z nich bylo občasné prosakování gelu, další krátká životnost či omezená nabídka velikostí. To druhou generaci silikonových implantátů v 70. letech provázely zase potíže s trhlinami v jejich obalu. Tyto „dětské nemoci“ však dnes již patří minulosti. Současné implantáty jsou mnohem sofistikovanější, vyznačují se velice dlouhou životností a minimálním zdravotním rizikem.


TABULKA PRO IDEÁLNÍ PRSA NEEXISTUJE, RADA ANO
Pokud se rozhodnete pro nová prsa, je dobré vědět několik věcí. Jistě budete mít představu, jak velká by měla být a jaký by měla mít tvar. Můžete si pořídit taková, jejichž podoba bude vypadat maximálně přirozeně, ale i ňadra s push-up efektem. Pro přirozený tvar jsou vhodné anatomické implantáty ve tvaru kapky, ale toužíte-li po výrazném plném dekoltu, pak pro vás budou vhodnější kulaté implantáty. Nová prsa by měla být v souladu s tělesnou konstitucí a to jak z estetických, tak i ze zdravotních důvodů. Možná jste už slyšely o bolestech zad, zapříčiněných příliš velkým a těžkým poprsí, které představuje značnou zátěž pro páteř. Protože se jedná o závažné rozhodnutí, jehož výsledek vás bude provázet po mnoho let, řídit se odbornou radou je to nejlepší, co můžete pro sebe udělat. Lékař při výběru implantátů s vámi nejprve vše zkonzultuje, přeměří hrudník a zohlední množství svalové i tukové tkáně, potřebné k překrytí implantátu. Po vyhodnocení vám doporučí vhodnou velikost implantátu a operační postup. Ne nadarmo se říká, že dobrá rada je nad zlato.


NOVÁ PRSA PO NOVU

Pokrok jde kupředu mílovými kroky a tak se na trhu před nedávnem nově objevily odlehčené B-Lite implantáty, jejichž hmotnost je až o 30% nižší, než je tomu u ostatních prsních implantátů. Tím se významně snižuje působení gravitace na prsní tkáň a eliminují se tak komplikace, jako např. vytažení kůže a rychleji povislá prsa. Pro vaši představu – průměrná velikost prsních implantátů se v poslední době zvýšila na 350 ml, což ve výsledku znamená, že můžete mít až 700 gramů hmotnosti na hrudi navíc. A to je v porovnání s hmotností B-Lite implantátů značný rozdíl. Tyto výplně jsou však nejen lehčí, ale dokážou odolat tlaku až 13 atm. Jejich nezpochybnitelnou předností je také to, že jsou transparentnější při mamografickém vyšetření.


PO PROBUZENÍ KRÁSNÁ
Zvětšení prsou, jinak také augmentace, se provádí v narkóze, a trvá asi 1 – 2 hodiny. O její délce rozhoduje náročnost zákroku. Implantát se vkládá třemi možnými způsoby: řezem v podprsní rýze, pod prsním dvorcem a řezem z pažní jamky-axily. Posledně jmenovaný způsob je vzhledem k absenci jizev na hrudníku označován jako „bezjizvé“ zvětšení prsou, avšak tato metoda ze tří možných je nejnáročnější. Po probuzení z narkózy se pod obvazem již budou ukrývat vaše nová prsa. Zpočátku můžete pociťovat pooperační bolest, která do několika dní vymizí. Jak velká bude nelze předem říci, neboť každý člověk má práh bolestivosti jiný. V souvislosti s novým poprsím vás může také zajímat, zda žena s implantáty může kojit dítě. Odpověď zní ANO. Implantáty v kojení nijak nevadí, jen augmentace může mít vliv na citlivost bradavek a kojení může být nepříjemnější.


ŽIVÝ KOLAGEN NOVÉ GENERACE
Výborným pomocníkem při hojení je také neinvazivní živý kolagen nové generace s přirozeně obsaženými peptidy a elastinem.

Toto výjimečné kosmeceutikum přináší pozitivní výsledky nejen v oblasti krásy, ale také regenerace. Čistý, 100 % přírodní hydrát kolagenu je vyrobený speciální technologií Triple Helix Formula, která mu umožňuje zachování živé struktury trojité šroubovice. Pro své omlazující a regenerační účinky se živý kolagen dostal i do popředí zájmu předních odborníků.

„Některým z nich jsem ho na základě osobní zkušenosti doporučil i já,“ říká přední plastický chirurg a celoživotní sportovec doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc., kterému živý kolagen pomohl v 70 letech při regeneraci pojivové tkáně.

Hydrát přírodního kolagenu přijímá tělo jako látku sobě vlastní, účinně ho doplňuje do těla a dlouhodobě oddaluje přirozené procesy stárnutí. I v pokročilém věku dokáže obohatit mezibuněčnou tkáň ve všech vrstvách pokožky o cenné aminokyseliny, čímž posiluje aktivitu fibroblastů k znovuobnovení produkce vlastního kolagenu. Tím navrací pokožce, vlasům, nehtům i pojivovým tkáním potřebnou hydrataci, pružnost, pevnost a elasticitu.

Pro svoji čistotu a silné omlazující a regenerační účinky je vhodný i pro estetickou péči o zhojené jizvy při regeneraci pokožky po různých zákrocích. Jizvy netáhnou, jsou pružné a elastické, mnohem rychleji se upravuje jejich pigmentace, jizva je úzká a esteticky přijatelná. Pokud máme dostatečné množství systémového kolagenu, nastartují se v těle mnohem účinněji samoregenerační procesy. Tato schopnost klesá nejen s přibývajícím věkem, ale i vlivem stresu, nemoci, únavy nebo kouření.

Pokud nechcete nechat nic náhodě, cca 2 měsíce před plánovaným zákrokem si udělejte intenzivní kolagenovou kúru a kolagenový gel FACE si nanášejte 2 denně na obličej, krk a dekolt ještě před použitím vlastní kosmetiky. Stimulační procesy můžete podpořit i vnitřním používáním kolagenových kapslí pro krásnou pleť, zdravé vlasy a pružné tělo. Živý kolagen výrazně redukuje vrásky a dlouhodobě předchází vzniku nových, tak si výsledný efekt plastického zákroku několikanásobně prodloužíte.


ŘEŠENÍ I BEZ INVAZIVNÍHO ZÁKROKU
V posledních letech kromě silikonových implantátů se k úpravě poprsí využívá také vlastní tuk, který se odebere v jiné části těla. Jedná se o zákrok prováděný v místním znecitlivění. Jeho výhodou je to, že se do těla neimplantuje žádné cizí těleso, ale doplní se látka, jež je mu vlastní. Poprsí však lze takto zvětšit přibližně pouze o jednu velikost. Pokud byste si přály prsa větší je zapotřebí zákrok zopakovat. Metoda se proto využívá spíše pro korekční úpravy, např. u nestejnoměrné velikosti prsů.


PŘEJETE SI PEVNÉ PAŽE A ŠTÍHLEJŠÍ NOHY?
Moderní plastická medicína si dokáže poradit téměř s každým nedostatkem lidského těla. Pokud vás trápí ochablé paže, možná je ten správný čas na operaci vnitřních valů paží, tak zvanou brachioplastiku (Arm Lift), která upraví postiženou část od podpaží k lokti.


PŘÁTELSKÝM OSTŘÍM K PEVNÝM PAŽÍM…
Ochablost vnitřních valů paží se dříve či později projeví u každého člověka. Je to dílo přírody a člověk s tím zkrátka nic nenadělá. Jejich tonus lze speciálním cvičením a posilováním dílčím způsobem vylepšit, ale tam, kde kůže ztratila již svou pevnost, zázraky čekat nemůžete. Především v případech, kde došlo k velkému váhovému úbytku je tento problém značný. Zatímco dříve jej lidé řešili nošením dlouhých rukávů, dnešní estetická medicína ho dokáže vyřešit plastickou operací. Díky ní bude pokožka paží opět vypjatá a získá zpátky pevné kontury. Během operace jsou chirurgicky odstraněny přebytky kůže v horní oblasti paží, redukuje se jejich objem, vypne se uvolněná kůže a je-li to třeba, odstraní se také nežádoucí podkožní tuk. Jizva mívá tvar písmene T nebo Y a vede po vnitřní straně paže pod pažní jamkou a na rozhraní vnitřní a zadní straně paží. Postupem času však vybledne a stává se nenápadnou. Operace je prováděna v celkové narkóze a trvá asi hodinu a půl. Poté je pacient čtyřiadvacet hodin hospitalizován. Následná léčba vyžaduje 2 – 3 týdny a plná zátěž je většinou možná asi již po čtyřech týdnech. Tam, kde je kůže ještě dostatečně pružná, lze operační řešení navíc podpořit pomocí vibrační tumescentní liposukce. Pakliže je však kůže již výrazně uvolněná, tato metoda by nejen nepřinesla požadovaný efekt, ale navíc by hrozilo riziko tvorby nežádoucích nerovností. Důvodem je to, že tumescentní liposukce vyžaduje od kůže flexibilitu vůči nově vzniklým objemovým poměrům a rovněž schopnost v pooperačním čase se rovnoměrně přihojit. Pacient, který plánuje podstoupit tumescentní liposukci, by měl po zákroku počítat s případnou bolestivostí, kterou lze tlumit běžnými analgetiky. Tyto nepříjemné pocity mohou trvat přibližně dva až pět dnů, jen výjimečně déle.


…I POŽADOVANÉMU TVARU DOLNÍCH KONČETIN
Nejen paže, ale také dolní končetiny může trápit stejný problém. A má i podobně řešení. Rovněž kůže na dolních končetinách postupem času ztrácí svou pružnost a mohou se na ní tvořit nepěkné záhyby. V mnoha případech se to týká především lidí, kteří výrazně zredukovali váhu. Ani tady již žádné cvičení zázraky nedokáže, ale skalpel ano. Operace je prováděna v celkové narkóze a trvá přibližně dvě hodiny. Během ní je na vnitřní straně stehen odstraněn přebytek kožní řasy a v případě potřeby rovněž nadměrný podkožní tuk. Řez obkružuje stehno asi ve dvou třetinách vrstvy. Začíná v oblasti třísla, prochází těsně pod rozkrok a končí na zadní straně stehna v podhýžďové rýze. Další, svislý řez, vede na rozhraní střední a zadní strany stehna a jizva tak poté připomíná písmeno Y nebo velké T. Stejně, jako u operace paží, i v tomto případě je možné za stejných podmínek operaci zkombinovat s tumescentní liposukcí.


DÍKY DERMÁLNÍM VÝPLNÍM BĚHEM CHVÍLE MLADŠÍ O PÁR LET
Máte poslední dobou pocit, že zrcadlo je k vám nemilosrdné? Odráží obraz obličeje, který ztratil mladistvý vzhled a svou někdejší plnost? Říkáte ano, ale přesto nechcete, nebo z nějakého důvodu nemůžete podstoupit invazivní omlazující zákrok? Vyzkoušejte tekutý lifting. Během jediného ošetření se zbavíte vrásek, propadlých kontur a získáte výrazně mladší vzhled.


TEKUTÝ LIFTING SPOLEHLIVĚ OBNOVÍ PŘIROZENÉ RYSY OBLIČEJE
Tekutý lifting představuje nechirurgickou metodu omlazení obličeje pomocí výplní s obsahem kyseliny hyaluronové. Protože má tekutou formu, vznikl název „tekutý lifting“. Dokáže okamžitě vyhladit vrásky kolem úst, zjemnit nosoretní rýhy, modelovat kontury obličeje a obnovit jeho přirozené rysy, ale navíc také třeba omladit dekolt a krk. „Kyselina hyaluronová je běžnou součástí tkání lidského těla. Váže velké množství vody, stará se o látkovou výměnu transport živin v pokožce. Významně podporuje a stimuluje tvorbu nových kolagenových vláken, která jsou velice důležitým faktorem mladistvého a svěžího vzhledu pokožky. Vlivem stárnutí dochází v těle poklesu kyseliny hyaluronové, což sebou nese potíže s přirozenou hydratací pokožky. Tvoří se vrásky a pleť celkově uvadá. Výplňové dermální materiály představují vysoce účinné řešení v boji proti stárnutí pokožky,“ říká lékařka. Značný počet lidí volí toto neinvazivní řešení i přesto, že není tak trvalé a efektní, jako chirurgické. Zákrok je prováděn bez použití celkové anestezie, což je jedna z jeho nemalých výhod. Případný diskomfort je u citlivějších osob minimalizován použitím lokálního anestetika v podobě znecitlivujícího krému Poté je injekčně aplikována výplň do vybraných míst. Výsledek tekutého liftingu je viditelný ihned po ošetření. Doba, po kterou se z výsledku tohoto ošetření můžete těšit, je individuální a závisí na řadě faktorů včetně použitého výplňového materiálu. Maximálně efekt dosahuje doby dvou let, poté je třeba zákrok opakovat.


KRÁSNÉ ŘASY
K hezky vypadajícímu obličeji patří i krásné a husté řasy. Pokud ovšem stejně jako já nepatříte k milovníkům řas umělých, donedávna se příliš možností nenabízelo. Převratným řešením v tomto segmentu je výživové sérum na řasy, které vám během třech měsíců vykouzlí krásné, silné a husté řasy. Další předností je to, že řasy ztmavnou, čímž se stanou ještě výraznějšími. Modelka Andrea Verešová, nebo třeba Mis ČR Aneta Vignerová jsou praktickým důkazem, jak hezké mohou vaše řasy být..


„BOTOX“ ZAMEZÍ ZBYTEČNÝM VRÁSKÁM
Za lidovým označením „botox“ se skrývá polypeptid botulotoxin, který je využíván v korektivní dermatologii pro řešení vrásek na čele a kolem očí, kolmých vrásek mezi obočím a spadlých koutků. Aplikace této látky zajistí, že se svaly uvolní, což má pozitivní vliv na mimické vrásky. Toto ošetření vyhledávají nejen ti, které vrásky již trápí, ale i mladší lidé, kteří botulotoxin využívají jako prevenci proti jejich vzniku. Často při vyslovení slova botulotoxin panují obavy, zda je tato látka bezpečná. Pokud by tomu tak nebylo, nepodstupovalo by toto ošetření takové množství lidí. Běžné nežádoucí účinky jsou podobné, jako je tomu u aplikace přípravků na bází kyseliny hyaluronové, kdy vpichy mohou doprovázet modřinky po vpichu. „Poprvé jsem byla na ošetření botoxem ve svých čtyřiceti letech. První výsledky jsem zaznamenala po třech dnech a výrazný efekt byl patrný zhruba po dvou týdnech od aplikace. Vydržel pět měsíců, což odpovídalo informaci, že účinek přetrvává 4 měsíce až půl roku. Pravdivá byla i další informace, že každým dalším ošetřením by mělo docházet k prodlužování působení botoxu. Od třetí aplikace uplynulo pět měsíců a zatím nepociťuji, že by bylo třeba ji opakovat,“ říká Dana Moravcová, která ošetření botulotoxinem podstoupila z důvodu vrásek na čele a mezi obočím.


BOTULOTOXINEM NEJEN PROTI MRAČENÍ
Botulotoxin se velmi úspěšně využívá také pro odstranění nadměrného pocení v kritických oblastech lidského těla. Je to problém týkající se zejména mužů, ale i žen. Botulotoxin se nejčastěji aplikuje do podpaží, ale rovněž do plosek nohou či rukou. Vpichy jsou velice jemné, takže po aplikaci lze bez potíží pokračovat v obvyklém denním režimu. Pocení ve většině případů začíná ustupovat po 2 – 3 dnech od aplikace, a účinek přetrvává po dobu 8 – 12 měsíců. Poté je zapotřebí aplikaci botulotoxinu opakovat.


SÁZKA NA NITĚ
Tekutý lifting a botulotoxin však nejsou jedinými pomocníky, kteří se kromě plastické operace dokážou postavit nemilosrdnému postupujícímu času. Pro všechny, kteří si přejí zastavit známky stárnutí v obličeji, je tu syntetické vlákno, jednoduše nazývané nitě. Používají se k vyhlazení a redukci vrásek a liftingu obličeje, ale s úspěchem se aplikují rovněž v oblasti dekoltu, prsou či břicha. Pokud si tedy přejete mít mladistvě vypnutou pleť, vyzkoušejte tuto stále vyhledávanější metodu s dlouhodobým efektním výsledkem. Okamžitě vyhladí vaše vrásky, zpevní kontury obličeje a navrátí povislé tkáně do jejich původní polohy. Liftovací nitě jsou vyrobeny z plně vstřebatelného šicího materiálu, jaký se používá při chirurgických zákrocích. Nitě vynikají vysokou tažnou silou, bezproblémovým průnikem tkáněmi do požadovaných míst a dlouhou životností. Zákrok je prováděn ambulantně a jeho nespornou výhodou je absence jizev. Nitě lékař zavádí do pokožky tenkou ostrou jehlou a ošetření je díky tomu jen minimálně bolestivé. Po aplikaci dojde k aktivaci tvorby nové vazivové tkáně, čímž dochází ke zpevnění kontur obličeje, nárůstu jeho objemu, odstranění vrásek a výslednému liftingovému efektu. Některé ženy mají obavy, že vlákna budou vidět a na pohmat budou znatelná, ale jsou to liché obavy. Pro toto ošetření mluví také délka zákroku, který nečiní více jak půl hodiny a nespornou výhodou je rovněž velmi rychlá rekonvalescence. Je ideální volbou pro každého, kdo si přeje mít vypnutou pleť, ale nechce podstoupit radikální invazivní zákrok, po kterém je zapotřebí na několik dní vystoupit z kolotoče práce a společenských povinností i zábavy a zůstat několik dní doma.


ODSTRANĚNÍ PODBRADKU
Dalším problémem, který plastičtí chirurgové řeší je plnost v oblasti podbradku. V mnohých případech je tento nález spojený s celkovou nadváhou, ale příčinou může být i genetická dispozice. Nová metoda Belkyra nabízí neinvazivní možnost konturování dolní části obličeje pouze pomocí injekcí. Jedná se o estetický postup, který se nazývá injekce Kybella ve Spojených státech a injekce Belkyra v Kanadě a je schválený FDA a Health Canada jako bezpečná injekční látka, která se používá k redukci a potenciální eliminaci tuku pod bradou. Aktivní účinnou látkou Belkyry je kyselina deoxycholová, která bezpečně rozpustí tukovou tkáň a přirozené čistící procesy těla ji odstraní z dané oblasti. Látka naruší membrány buněk a dojde k jejich prasknutí. Tím se aplikace této metody liší od hubnutí, u kterého dochází pouze ke zmenšování tukových buněk. Při užití přípravku Belkyra dojde k jejich kompletnímu odstranění bez redukční diety a zároveň je zaručeno, že se do dané oblasti nevrátí. Současná estetická medicína dokáže napravit mnohé nedokonalosti a účinně zakročit tam, kde započal zub času svoji práce. Ať už se rozhodnete pro neinvazivní omlazení či chirurgické vylepšení, přejeme vám šťastnou ruku při výběru kvalitního zařízení, odkud budete odcházet spokojeni.

kolagen-inventia

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.

Nákupní košík
0 kusů 0
akce-novinkymédia a oceněnívaše příběhydárky za nákupČasová akceobchodní podmínkykontakt
CZK | EUR