KOUZLA ESTETICKÉ MEDICÍNY - ICE - jaro 2018

KOUZLA ESTETICKÉ MEDICÍNY,

aneb svěřte se do rukou odborníkům


S VIDINOU BLÍŽÍCÍHO SE LÉTA KAŽDÁ ŽENA CHCE VYPADAT DOBŘE A PŘITAŽLIVĚ. JARO JE TAK OBDOBÍM HOJNĚ VYUŽÍVANÝM K ESTETICKÝM ZÁKROKŮM. JE TO ZEJMÉNA PROTO, ŽE JARNÍ SLUNEČNÍ PAPRSKY JEŠTĚ NEMÍVAJÍ VELKOU INTENZITU, NENÍ HORKO A OŠETŘENÁ POKOŽKA I RÁNY SE LÉPE HOJÍ. POKUD UVAŽUJETE O OMLAZENÍ ČI VYSNĚNÉM VYTVAROVÁNÍ VAŠI POSTAVY, NEVÁHEJTE A SVĚŘTE SE DO RUKOU ODBORNÍKŮ, KTEŘÍ DOKÁŽOU DOSLOVA KOUZLA.


Hvězda estetických operací– plastika prsou
Téma plastiky prsou je více než vděčné. Aby ne, když prsa představuji symbol ženskosti, avšak mnohé z žen trápí jejich velikost či tvar, což se často odráží na jejich sebevědomí. Plastická chirurgie má naštěstí tak říkajíc „ v rukávu eso“, tedy řešení téměř pro všechny případy, ať se jedná o zvětšení prsou pomocí implantátů či vlastního tuku, jejich modelaci nebo třeba i zmenšení.


Konzultace a dobrá rada nad zlato
Velký zájem je o zvětšení prsou, tak zvanou augmentaci, pomocí silikonových implantátů. S výběrem vám poradí lékař, který vzhledem ke své odbornosti a zkušenostem dokáže erudovaně vyhodnotit velikost, tvar a texturu implantátu, a s ohledem na váš výchozí fyziognomický stav a vaše přání navrhne optimální variantu. Roli zde kromě přání hraje například množství tukové a svalové tkáně, potřebné k překrytí implantátu, což řada žen neví a přichází s více méně nereálnými požadavky. Důležitým rozhodnutím je také otázka vložení implantátu, které lze provést třemi možnými způsoby:- řezem v podprsní rýze, řezem pod prsním dvorcem nebo řezem v podpaží. Odborná rada má zkrátka cenu zlata, o čemž se přesvědčily již celé zástupy žen.


Tajemství implantátů
Oproti implantátům, které stály na samém začátku a jenž kromě plného dekoltu přinášely svým nositelkám často i řadu starostí, jsou ty dnešní opravdu kvalitní, spolehlivé a vyznačují se dlouhou trvanlivostí. U nás se nejčastěji používají implantáty se silikonovou výplní. Žena má možnost vybrat si, jaký tvar budou nová prsa mít, zda spíše přirozený, nebo s push up efektem. V prvním případě se používají anatomické implantáty kapkovitého tvaru, které se vkládají částečně pod sval. Ve druhém případě jsou kulaté a mohou se vložit pod prsní sval nebo pod mléčnou žlázu. Dalším faktorem pro tvar nových prsů je profil implantátu, který může být nízký, vysoký a extra vysoký. Velikost implantátů se uvádí v mililitrech v rozmezí od 100 do 1000 ml. Důležitá je textura (zrnitost) implantátu, která zajišťuje jeho pevné usazení. Texturovaný povrch minimalizuje riziko vzniku kapsulární kontraktury, která je fyziologickou reakcí organismu na přítomnost cizího tělesa. Současné implantáty jsou však již tak sofistikované, že riziko této komplikace je zcela minimální.


Probuzení do nových prsou
Samotný operační zákrok se provádí v celkové anestezii a trvá přibližně hodinu až dvě. Operatér provede řez, který bývá asi tři až čtyři centimetry velký a vytvoří kapsu, do níž vloží implantát. Po dokončení zákroku zavede do rány drény pro odvod sekrece a uzavře operační ránu. Ta se zakryje sterilní gázou a fixuje speciální elastickou podprsenkou. Ta vás bude provázet po dobu čtyř až osmi týdnů po operaci a rozhodně její nošení nepodceňujte, má totiž důležitý úkol: stabilizuje implantáty, minimalizuje otoky i hematomy a snižuje bolestivost. Až se vaše nová prsa vyloupnou z náplastí a krytí, připravte se na vystouplé červené jizvy. Není ale třeba se jich děsit. Postupem času se zploští, vyblednou a stanou se minimálně viditelnými. Procesu jejich hojení můžete napomoci i vy a to promašťováním a tlakovými masážemi. Mějte na paměti, že je důležité jizvy chránit před UV zářením. A kdy se budete moci vrátit ke svým oblíbeným sportovním aktivitám? Asi šest týdnů po operaci. Zpočátku se však ještě nedoporučuje zatěžovat prsní svaly.


Větší prsa bez skalpelu? Ano, jde to.
Není to metoda vhodná pro každého, neboť předpokládá mimo jiné dostatek tělesného tuku. Ten se odebere v jiné části těla a poté, co projde speciálním procesem, je vpraven do požadovaného místa. Zjednodušeně řečeno – absolvujete tak liposukci a zároveň zvětšení prsou. Na jedné straně misky vah je výhoda, že se do těla neimplantuje žádné cizí těleso, na straně druhé nevýhoda, že prsa lze takto zvětšit přibližně jen o jednu velikost. Tato metoda se proto využívá zejména pro korekci, například u žen, které trápí nestejná velikost prsů. Tento problém je četnější, než se může zdát a tak možnost korekce pomocí implantace vlastního tuku je více než dobrou zprávou.


Živý kolagen nové generace
Výborným pomocníkem při hojení a samozřejmě nejen břicha je také neinvazivní živý kolagen nové generace s přirozeně obsaženými peptidy a elastinem.

Toto výjimečné kosmeceutikum přináší pozitivní výsledky nejen v oblasti krásy, ale také regenerace. Čistý, 100 % přírodní hydrát kolagenu je vyrobený speciální technologií Triple Helix Formula, která mu umožňuje zachování živé struktury trojité šroubovice. Pro své omlazující a regenerační účinky se živý kolagen dostal i do popředí zájmu předních odborníků.

„Některým z nich jsem ho na základě osobní zkušenosti doporučil i já,“ říká přední plastický chirurg a celoživotní sportovec doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc., kterému živý kolagen pomohl v 70 letech při regeneraci pojivové tkáně.

Hydrát přírodního kolagenu přijímá tělo jako látku sobě vlastní, účinně ho doplňuje do těla a dlouhodobě oddaluje přirozené procesy stárnutí. I v pokročilém věku dokáže obohatit mezibuněčnou tkáň ve všech vrstvách pokožky o cenné aminokyseliny, čímž posiluje aktivitu fibroblastů k znovuobnovení produkce vlastního kolagenu. Tím navrací pokožce, vlasům, nehtům i pojivovým tkáním potřebnou hydrataci, pružnost, pevnost a elasticitu. Pro svoji čistotu a silné omlazující a regenerační účinky je vhodný i pro estetickou péči o zhojené jizvy při regeneraci pokožky po různých zákrocích. Jizvy netáhnou, jsou pružné a elastické, mnohem rychleji se upravuje jejich pigmentace, jizva je úzká a esteticky přijatelná. Pokud máme dostatečné množství systémového kolagenu, nastartují se v těle mnohem účinněji samoregenerační procesy. Tato schopnost klesá nejen s přibývajícím věkem, ale i vlivem stresu, nemoci, únavy nebo kouření. Pokud nechcete nechat nic náhodě, cca 2 měsíce před plánovaným zákrokem si udělejte intenzivní kolagenovou kúru a kolagenový gel si nanášejte 2 denně na obličej, krk a dekolt ještě před použitím vlastní kosmetiky.

Stimulační procesy můžete podpořit i vnitřním používáním kolagenových kapslí pro krásnou pleť, zdravé vlasy a pružné tělo. Živý kolagen výrazně redukuje vrásky a dlouhodobě předchází vzniku nových, tak si výsledný efekt plastického zákroku několikanásobně prodloužíte.

Pryč s podbradkem
O liposukci se nejčastěji hovoří v souvislosti se snížením nežádoucí podkožní tukové vrstvy v oblasti břicha, stehen či boků, ale i menších tělesných partií jako např. kolen a kotníků. Ovšem odsát tuk si můžete nechat i z podbradku. Zákrok probíhá podobně, jako liposukce ostatních částí těla. Nejprve je proveden vpich, kterým je aplikováno jemnou kanylou lokální anestetikum. Když začne působit, vstřikuje se do podkoží roztok uvolňující tukovou tkáň, která je odsávána kanylou napojenou na pumpu vyvíjející podtlak v přístroji. Po ukončení zákroku se místa vpichu přelepí tzv. sterilstripy, které nahrazují stehy a odstraňují se asi po týdnu. Poté je třeba dodržovat asi tři dny klidový režim a nosit kompresní „ohlávku“, zpravidla deset dní až dva týdny. Rozhodujícím faktorem, jak dlouho budete tuto nepříliš hezkou, ale nezbytnou pomůcku nosit, je naprosté zhojení podkožních tkání a vyhlazení kůže. Po zhojení jsou viditelné miniaturní jizvičky, které se však záhy mizí. Hojení a celkový výsledek můžete ovlivnit sami správnou péčí. Osvědčené jsou vlažné obklady po dobu 20 minu denně, válečkování, případně lymfatické masáže. Připravte se na to, že zákrok provází otoky a podlitiny, které vymizí během dvou týdnů. Po dobu tří týdnů se doporučuje klidový režim. Liposukce podbradku je vhodná pro ženy i muže bez rozdílu věku, přináší okamžitý efekt a jejím velkým plus je rychlé zotavení.


Malé ohlednutí
Historie liposukce, tedy odstranění nežádoucího tuku, sahá do dvacátých let 20. století. Se současnou liposukcí neměl zákrok provedený roku 1921 francouzským chirurgem Charlesem Dujarrierem však pranic společného. Nejen, že nepřinesl požadovaný výsledek, ale skončil dokonce tragicky, amputací končetiny. Další pokus v roce 1974 byl již úspěšnější. Liposukci provedl italský gynekolog G. Fischer a použil k ní elektrický rotační skalpel a podtlakový přístroj. Během dalších let došlo k řadě změn a vylepšení. Začala se například používat tenčí kanyla s tupým koncem a byla zavedena super-wet technika. Milníkem se stal rok 1987, který je uváděn jako přelomový pro zavedení tumescentní liposukce a je spojen se jménem amerického dermatologa Jeffreye A. Kleina. Tumescentní liposukce se rychle ujala a její „boom“ nastal v 90. letech, kdy jen v USA bylo provedeno více jak 100 000 zákroků ročně. V současné době je toto číslo několikanásobně vyšší.


Tumescentní liposukce
Díky velice účinné a prověřené tumescentní liposukci lze odstranit tukové partie a vytvarovat kontury ošetřené oblasti, v našem případě bříška. Zákrok se provádí za použití lokálního anestetika a nevyžaduje hospitalizaci. Výjimkou je ošetření velké oblasti, kdy zákrok je prováděn v celkové anestezii. Nejprve se na tělo pacientky zakreslí oblast určená k ošetření. Poté se napustí liposukčním roztokem, který obsahuje také anestetikum, díky němuž je zákrok bezbolestný. Následně je zavedena tenká kanyla napojená na přístroj vyvíjející podtlak. Tuková tkáň je rozrušována a prostřednictvím kanyly odsávána. Po redukci tuku se v procesu hojení kůže ošetřené oblasti smršťuje a pozvolna se dostavuje požadovaný efekt. V rámci pooperační péče je vhodné také tzv. válečkování, díky němuž lze předejít vzniku otoků a nerovností. Doporučená doba pro válečkování je asi jeden měsíc s tím, že začít s ním můžete asi za dva až tři týdny po zákroku. Válečkuje se průměrně 20 minut denně a to buď v kuse, nebo 2x deset minut. Válečkování nikdy nesmí bolet, vždy válečkujte jen na hranici snesitelnosti. Konečný výsledek tumescentní liposukce se neobjeví ze dne na den, ačkoliv proměna je viditelná záhy. Chce to trochu času a trpělivosti, ale výsledek rozhodně stojí za to. V závěru vás celého procesu vás totiž čekají vytoužené křivky.


Před liposukcí je dobré vědět:
• během zákroku můžete pociťovat mírný tlak, nikoliv bolest
• případnou bolestivost po odeznění lokální anestezie účinně tlumí analgetika
• po liposukci mohou vzniknout otoky a hematomy
• asi 48 hodiny může z ran vytékat tekutina, pozůstatek po liposukčním roztoku
• v bezprostředním pooperačním období i v době rekonvalescence je nezbytnou pomůckou speciální
kompresivní liposukční prádlo, jehož nošení napomáhá hojení, zabraňuje vzniku nerovností a nemalou měrou eliminuje případnou bolestivost. Nasazuje se hned po operaci a nosí se trvale po dobu 6 – 8 týdnů, později například při větší fyzické námaze. Sundává se jen na dobu nezbytně nutnou pro provedení osobní hygieny. Prádlo je vyrobeno z pružného úpletu a pořídit jej lze v barvě bílé, tělové a černé.


Kde liposukce nestačí
Někdy však liposukce není řešením. Je tomu tak zejména v případě, že za změnou břišní partie stojí prodělané těhotenství či výrazná redukce váhy, a došlo k rozestupu svalů a povolení břišní stěny. V tomto případě vám pomůže plastická operace břicha, tak zvaná abdominoplastika. Při tomto zákroku je odstraněn nadbytečný tuk, kůže, a zpevní se svaly břišní stěny. Ačkoliv abdominoplastika není překážkou pro těhotenství, žena by měla takovouto operaci podstoupit raději tehdy, kdy již další dítě již neplánuje. Těhotenství by výsledek operace mohlo zmařit. Vedle abdominoplastiky se provádí také operace menšího rozsahu v oblasti podbřišku, tak zvaná miniabdominoplastika. Pokud se rozhodnete plastickou operaci břicha podstoupit, lékař vyhodnotí váš celkový zdravotní stav, elasticitu kůže a poté navrhne pro vás vhodný rozsah zákroku. Během operace chirurg vede řez v podbřišku těsně nad ochlupením a je-li to zapotřebí, další pak od pupíku směrem dolů. Uvolní kůži, vypne ji a přebytky odstraní. Pokud se jedná o rozestup břišních svalů, ve střední části břicha je sešije. Na závěr pupík umístí do správné pozice a uzavře operační ránu. Při miniabdominoplastice je postup podobný, avšak probíhá pouze v oblasti podbřišku a není třeba „hýbat“ s pupíkem. Doba hojení a rekonvalescence je také u operace menšího rozsahu výrazně kratší. V pooperačním období v řádu až několik dní vás může provázet bolest, která se tiší pomocí léků.


Chci zpátky ploché břicho!
Vzhled břicha trápí ženy všech věkových kategorií. Dokonce i ty, které ještě nepřekročily čtyřicítku, tedy nepsanou hranici, odkdy se v ženském těle začíná odehrávat řada hormonálních změn, které často provází váhový přírůstek. Možná, že i vaše kdysi ploché bříško je minulostí a tukové zásoby jsou větší, než je vám milé. Držíte „ověřené diety“, cvičení je pro vás stejně samozřejmé, jako dýchání, zkrátka děláte, co můžete, ale bříško ne a ne se vás pustit. Pomoci vám může liposukce. V nabídce specializovaných pracovišť najdete nejen klasickou tumescentní liposukci, ale také několik neinvazivních metod, např. injekční lipolýzu či radiofrekvenční liposukci. vce. Tvrdší povrch na druhou stranu rotace snižuje. Obal může být složen ze dvou nebo i více vrstev.


KDO BY NECHTĚL PĚKNÝ ZADEČEK?
Ještě donedávna jsme o tvarování hýždí slýchávali spíše jen v souvislosti se zahraničními celebritami. Dnes si pěkný zadeček můžete dopřát i vy a nemusíte hned kvůli tomu absolvovat plastickou operaci. Na trhu se objevil bezobalový výplňový injekční materiál na bázi hydrofilního gelu, nazvaný Aquafilling®, který se používá kromě jiného i k modelaci hýždí. Mezi jeho nesporné výhody patří neinvazivní provedení a s tím spojená absence jizev, bezbolestnost zákroku a samozřejmě také to, že ošetření nevyžaduje celkovou anestezii a můžete se hned vrátit zpět do běžného života. Efekt Aquafillingu® v oblasti hýždí přetrvává po dobu pěti až osmi let.


ROZJASNĚTE SVŮJ POHLED
Kožní převisy v oblasti horních víček způsobují, že obličej působí starším a unaveným dojmem. Není to ale jen „kosmetický“ problém, mnohdy s poklesem víček souvisí například i potíže se zhoršeným viděním či slzením očí. Účinným řešením je v takovém případě plastická operace horních víček. Zákrok probíhá v lokální anestezii, je bezbolestný a rychlý. Řez vede v očním záhybu, takže po zhojení je jizvička prakticky neviditelná.
Neměla jsem ani tak strach z bolesti, jako z toho, že všechno uvidím. Představa skalpelu šermujícího před mým okem mě od operace dlouho odrazovala. Když se však stav mých horních víček zhoršil natolik, že jsem pociťovala na očích neustálý tlak a začínala mě z toho bolet hlava, rozhodla jsem postavit svému strachu čelem a na operaci jsem se objednala. Vysvětlila jsem panu doktorovi své obavy a on mě ujišťoval, že neuvidím nic než světlo. Vzápětí mi to potvrdila i jedna z pacientek, která operaci nedávno podstoupila. Mohu potvrdit, že oba měli pravdu. Jediné nepříjemné na celé věci bylo vpíchnutí lokálního anestetika, ale to se dá hravě vydržet. Během operace jsem opravdu vnímala jen intenzivní světlo a mírný tlak. Domů jsem odcházela s doporučením klidového režimu do doby vyndání stehů. Další radou bylo spaní na zádech se zvýšenou polohou hlavy, což byl pro mě asi ten největší problém, protože jsem po celý život zvyklá spát převážně na břiše,“ podělila se o svou zkušenost padesátiletá paní Daniela Š. Počítejte s tím, že po operaci očních víček není vhodná doba na plánování společenských aktivit. Doprovodným jevem bývají totiž drobné modřiny a mírné otoky. První dny vám úlevu přinesou chladivé obklady. Důležité je, že modřinky i otoky zpravidla nejpozději do dvou týdnů mizí a vy se poté můžete radovat ze své proměny naplno. Jak vidíte, možnosti různých vylepšení a omlazujících procedur jsou pestré a stačí si jen vybrat. Jaro je nejen časem, kdy se příroda probouzí k životu, ale také tou správnou dobou, kdy pro sebe můžete udělat něco zásadního a do léta, které na sebe nenechá dlouho čekat, pak vykročit opět krásná.

kolagen-inventia

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.

Nákupní košík
0 kusů 0
akce-novinkymédia a oceněnívaše příběhydárky za nákupČasová akceobchodní podmínkykontakt
CZK | EUR