ČISTÁ JAKO KŘIŠŤÁL - Zdravý životní styl - léto 2019

ČISTÁ JAKO KŘIŠŤÁL

POD POJMEM KRÁSA SE KAŽDÉMU Z NÁS ZŘEJMĚ VYBAVÍ NĚCO JINÉHO. OBVYKLE TO ALE NENÍ ANI SUPER RTĚNKA, ANI ŠÁTEK ZNÁMÉ ZNAČKY, ANI DOKONALÝ PUDR. KRÁSA JE PŘECE NĚCO MNOHEM CENNĚJŠÍHO...

V každém století byla krása definována jinak. Zhruba od konce devadesátých let si pod slovem krása nejčastěji představíme čistou pleť bez jediné chybičky. Ta se nedá koupit a není tak jednoduché ji získat. Budeme se muset trochu snažit. Co všechno je pro krásnou pleť důležité?


OCHRANA
Máme před sebou léto plné sluníčka. Jestlipak jste si ale uvědomili, že sluníčko, jakkoliv je nám příjemné, více škodí, než prospívá? Hluboké vrásky, vysušená pleť, hrubá pokožka – to je jen malá daň za prázdniny na sluníčku. Můžeme udělat něco pro to, aby právě ta naše pleť na tom byla lépe? Aby sluníčko pomáhalo a neškodilo? Samozřejmě, stačí si uvědomit, že nejlepší ochranou jsou zvlhčující přípravky s UV filtry. Chcete-li pro svou pleť něco udělat, musíte je ale používat pravidelně. Každé ráno si nejprve naneste bohatou vrstvičku krému a nechte ji důkladně, alespoň deset minut vstřebat. Teprve poté nanášejte barevnou bázi. Výběru ochranného krému věnujte zvláštní pozornost. Dobrý krém je nejlepší ochranou proti dehydrataci pleti, tvorbě předčasných vrásek a pigmentových skvrn. A nejen to! Pokud budete krém používat pravidelně, může dokonce výrazně snížit riziko rakoviny kůže. Začněte proto hned zítra, důsledně o sebe pečujte a nepřestávejte ve chvíli, kdy zaznamenáte viditelné zlepšení. Nejde přeci o stav pleti dnes nebo zítra, ale o to, abychom měli zdravou pleť celý život.


VODA
K péči o pleť samozřejmě patří zásobovat ji vodou. Mám na mysli nejen přípravky, které zvlhčují pleť zvenku (vyrábějí se v příjemném balení do kabelky), ale nutné je dodat pleti vodu i zevnitř. Ostatně, není to žádné tajemství, v každém rozhovoru s modelkami se dozvíte, že kvůli pleti vypijí minimálně dva litry tekutin denně. Inspirujte se jejich případem. A hlavně, samozřejmě vybírejte, jakou vodu tělu dodáte, aby měla zároveň i vyvážený obsah minerálů.


ČIŠTĚNÍ
Chcete-li mít směrem ke své pleti svědomí 100% čisté, odličujte se a čistěte. Jaký je v tom rozdíl? Odličováním pomocí pleťového mléka, krémů či pěnivých gelů se odstraní barevná báze, růž na tváře a další přípravky dekorativní kosmetiky, kterou používáte. Jakmile jsou barvičky z tváře pryč, je třeba pleť dočistit, a to nejlépe pleťovou vodou bez alkoholu. A to i v případě, že máte pleť mastnější. Čistící přípravky bez alkoholu jsou k pleti šetrnější, zbytečně ji nevysušují a nenarušují obrannou schopnost vnější vrstvy pokožky. Vyhýbejte se mýdlům a agresivním čistícím přípravkům, které u citlivé pleti mohou vyvolat nepříjemné reakce. Pokud jste se před spaním neodlíčila, budete mít po ránu pleť zašedlou a povadlou. Pod vrstvou líčidel a nečistot, které se za celý den na pleti usadily, pleť velmi trpěla a bude to na ní znát. Nespoléhejte ani na nový make up, pečlivé odlíčení nelze nahradit ničím.


ODPOČINEK
Odpočinek je přirozená a jedna z nejzákladnějších potřeb vašeho organismu. Není nic sladšího než vydatný spánek, a to nejen pro vás, ale i pro vaši pleť, která tuto dobu využívá především k regeneraci a teprve po dostatečném odpočinku bude hladká a zdravě narůžovělá. Pokud patříte k těm workoholičkám, pro které je spánek jen ztráta času, nedivte se, že vám na kruhy pod očima nepomáhají ani ty nejdražší krémy. Ponocování si nemilosrdně vybírá svou daň. Platí jedna zásada, a to že si máte dopřát tolik spánku, abyste si druhý den ráno mohla říct: „Vyspala jsem se do růžova.“


KOUŘENÍ
Škodí nejen zdraví, ale i kráse a té dvojnásob. S každým vdechnutím nikotinu se na pleť snášejí volné radikály, které mají vliv na tvorbu vrásek a pleti propůjčují šedavý odstín, což vy určitě nechcete. No, která žena by chtěla stárnout rychleji?


PEELING
Krémy s malými brusnými částečkami pomáhají odstraňovat drobné šupinky a odumřelé kožní buňky, které pleť okrádají o jas. Pokud máte pleť normální či mastnou, udělejte si peeling jednou za týden, s pletí sušší si ho dopřejte jednou za deset dní. Opatrně ho lehkými masážními pohyby rozetřete po tváři a krku, čímž z pleti odstraníte vše, co by její vzhled kazilo. Čistá a hladká bude pak i nalíčená vypadat živěji.


KONTROLA
Aby pleť vypadala vyváženě, je třeba vyrovnávat rozdíl sušších a mastnějších partií. Obecně platí, že na mastnější partie je třeba aplikovat přípravky určené pro regulaci tuku a sušší místa ošetřujte vydatně hydratujícími přípravky.


5 TRIKŮ PRO DOKONALÝ VZHLED.
Vše to, co jsme výše popsali, je pro vás samozřejmostí? Potom si dopřejete na závěr čtyři triky, kterými lze docílit dokonalého nalíčení.


MAKE UP
Mělo by jít o vaši oblíbenou hru. To hezké zvýrazníte, co se vám nelíbí, zaretušujete. Jak se líčit nejlépe vystihují slova vizážistky Moyry Mulhollandové: „Make up není maska, která tvář změní k dokonalosti. Je to prostředek, který dá vyniknout kráse pleti.“ Svůj podíl na tom měl tvůrce jednoho z prvních nenápadně se lesknoucích podkladů. „Snažili jsme se vytvořit něco jako dokonalou pleť v lahvičce. Žádný všeodpouštějící make up, pod nímž skryjete následky prohýřené noci za cenu, že váš obličej bude vypadat jako sádrový odlitek. Dnešní make-upy jsou určeny pro zvýraznění krásy, která vychází z přirozenosti a zdravého životního stylu. Pleť pod lehounkou vrstvou make-upu krásně prosvítá.“ Nezapomeňte si vybrat kvalitní make up. Méně je v tomto případě opravdu více. Radši tři kvalitní kosmetické výrobky, než celý kufřík levných šminek. Až se budete líčit, nesoustřeďujte se na detaily a tvář vnímejte jako celek. Nesnažte se být bez chybičky za každoucenu a pokuste se přesvědčit sebe i ostatní o své celkové kráse. A uvědomte si, že aby si někdo všiml nového pupínku na levé tváři, musel by se k vám hodně přiblížit. A tomu, kdo má na takovou blízkost nárok, na jednom pupínku přeci nesejde.


RUMĚNEC
Není přirozenějšího důkazu svěží krásy, než jsou tváře jako růžičky. Proto jim také většina vizážistů věnuje zvláštní pozornost. „Na všechny tváře používám stejnou růž – kapilární červeň, protože lidé se červenají ve stejném nebo podobném odstínu. Před pudrovým líčidlem dávám přednost krémovému, který má více pigmentových částeček. Růž vždycky nanáším v několika bodech a roztírám ji do ztracena. Začínám od lícních kostí, pokračuji ke spánkům a lehce se dotknu i míst pod očima,“ říká Moyra Mulholland.


NĚŽNÝ LESK
„Když chci, aby tvář vypadala něžněji, docílím toho vlastním trikem: Lícní kosti nejprve nalíčím růží a potom je přetřu stříbřitým pudrem, čímž dosáhnu hezkého stříbřitého nádechu,“ pokračuje známá vizážistka. K takovýmto nalíčeným tvářičkám stačí jen řasenkou zvýraznit řasy a na rty nanést trochu lesku.


PUDR
Nanášíte-li ráno co ráno bohatou vrstvu pudru, aby vám obličej vydržel matný po celý den, děláte chybu. Obličej pak vypadá nepřirozeně a rysy působí moc tvrdě. Vrstvička sypkého pudru musí být vzdušná a nenápadná. Jde o to, aby tvář byla sametově hebká a zároveň přirozená. Zkuste si pudr nanést tak, jak to dělají profesionálové: nejprve tvář poklepejte jemnou labutěnkou a přebytek pudru oprašte velkým štětcem.


HYDRADERMIE
Pokud chcete vyzkoušet příjemné a zároveň velmi účinné ošetření, které hydratuje pleť a kde jsou výsledky viditelné hned pro první proceduře, volba Hydradermie vás nezklame. Již v roce 1963 byl vyvinut první přístroj nazvaný Cathiodermie (catio – elektrody, derm- pokožka), který se právě pro hydradermii používá. Tento přístroj využívá galvanický proud a má neuvěřitelné hloubkové, čistící a omlazující účinky. Proto také patří mezi nejoblíbenější ošetření ve Francii, odkud pochází. Prošel postupným vývojem a mnoha inovacemi. V roce 2011 bylo ošetření Hydradermie vylepšené o dvojitou ionizaci a účinky vpravování látek do pokožky se ještě zdokonalily. Zatím poslední inovace se odehrála 2016, kdy došlo ke spojení termické a dynamické ionizace a díky tomuto vylepšení dochází k hloubkové hydrataci za pomoci speciálních gelů a aktivace molekul vody obsažených v pokožce. Celé ošetření je velmi příjemným zážitkem (ergonomicky tvarované masírovací rolky připomínají ruční masáž). Ošetření je navíc doplněno o okysličení a zklidnění pleti pomocí termohlavice, příjemnou manuální masáž a masku, které celou proceduru a výsledek podpoří. K dispozici je deset speciálních gelů, vyvinutých na ošetření různých typů nedostatků pleti. Gely jsou během jednoho ošetření volně kombinovatelné a jedním ošetřením je tak možné řešit více problémů najednou. Po vstupní konzultaci s kosmetičkou se vždy vybere ošetření zcela na míru tak, aby se pleť příjemně hydratovala a procedura měla zároveň jedinečné omlazující účinky. Chcete být mladé a krásné? Pak to určitě vyzkoušejte…

„Krásná pleť je základním kamenem, na kterém se dá stavět. Jenže na něm nesmí být žádné nerovnosti, zářezy a skvrny, ale musí být oblý, hladký a zářit. Mít takovou pleť je výhra v loterii. Anebo za tím stojí dlouhodobá a promyšlená péče, kterou nabízí nová odborná kosmetika v podobě interaktivního anti-agingu,“ říká Dr. Marcela Baldas, MDA. Dnes se dá řešit téměř vše. Co je ale asi největším oříškem? „Vitiligo, ztráta pigmentace, bílé skvrny, opak pigmentové tmavé skvrny, kde buňky vytvářejí nadmíru hnědého pigmentu.Tady dokáži nabídnout osvědčené postupy, u vitiliga odkazujeme na specializovaná lékařská pracoviště,“ říká odbornice.


A jakým problémům by se naopak dalo velmi jednoduše předcházet?
„Každý máme genetickou výbavu, která předurčuje i způsob stárnutí kůže, jehož nástup se dá oddálit, řešit individuálním programem, pomoci můžete zdravým životním stylem. Zapovězeno je kouření, kvalitní spánek je ten nejlepší booster pro pleť a potom je důležité brát ohled na kůži při pobytu na slunci nebo na horách. Ale především nesmíte zanedbat večerní čištění pleti, a to jemným mycím prostředkem.“


Mluvila jste o kůži při pobytu na slunci, což je teď aktuální. Jak se v létě o pleť dobře starat?
„Pokud rádi vystavujete v létě tělo slunečním paprskům, nesmíte zapomínat na ochranu obličeje a těla před nebezpečným UV zářením. Kvalitní kosmetika nejen ochrání před škodlivým zářením, ale také posiluje kožní bariéru a má výrazný antioxidační účinek. Navíc předchází vytváření nepříjemných pigmentových skvrn.“


Takže správná kosmetika může být obecně velkým pomocníkem?
„Výroba kosmetiky tak, jak ji známe dnes, je velmi mladým odvětvím. Důležitý je ale výzkum, a ten by měl být spojen s konkrétní osobou. Většina kosmetiky se vyrábí podle trendů, nebo jde o napodobování úspěšného konceptu. V dnešní době internetu se opisuje snadněji než předtím. Efekt u běžné kosmetiky je pak ale pouze pocitový a dočasný. Je teda důležité vybrat tu správnou, která dokáže nabídnout ucelenou péči pro různé nedostatky pleti. Žádné trendy, ale práce s kůží a dlouhotrvající efekty…“
Výběr opalovací kosmetiky nesmíme podcenit.


Když již jsme hovořili o opalování, není od věci říci si něco o modrém světle, o kterém se mnoho nemluví, a které je v létě obzvláště nebezpečné. Vysokoenergetické modré světlo, které pochází ze slunce, ale i třeba z obrazovek počítače, má totiž na pleť velmi špatný vliv. Nejen, že může zapříčinit vznik pigmentových skvrn, ale i hlubokých vrásek a ztrátu pevnosti pokožky. Je nutné si uvědomit, že modré světlo ze slunce je dvakrát intenzivnější než UV záření. Proto je ideální volbou ta řada kosmetiky, která poskytuje dvojitou ochranu.

Jaké nejdůležitější složky musí kvalitní sluneční kosmetika mít?
FILTRY: ochrana proti UVA / UVB zářením
MELANIN / LUTEIN: ochrana před MODRÝM SVĚTLEM
DNA: při pobytu na slunci je nutná ochrana DNA v jádrech buněk pokožky
ELASTOPROTECTIN: chrání elastická vlákna


Čím pleť vyživovat?
Není důležité jen to, co si na pleť naneseme, ale i to, jak se stravujeme. O důležitosti vody již jsme hovořili, samozřejmě však není tím jediným. Zdravá vyrovnaná strava může zlepšit fungování kůže stejně jako činnost kteréhokoli jiného orgánu v těle. Stav kůže je vnějším projevem našeho vnitřního zdraví, takže vše, co vkládáme do svého těla, se odráží na vzhledu naší pokožky. Žádná izolovaná živina nám nevykouzlí zářivě krásnou pokožku – ke zdraví kůže přispívá velké množství vitaminů a nerostných látek, proto je vyrovnané stravování tak důležité.

Jak by mělo ale vypadat?


• Jak již jsme se zmínili v úvodu, pokud chcete dodat své pleti vše, co potřebuje, na začátku seznamu určitě musí být voda. Pomáhá při vyživování kůže, při jejím zvlhčování zevnitř a při vylučování odpadních látek. Jestliže nepijete dostatek vody, tělo se odvodňuje, což se na kůži vždy projeví. Denně bychom měli vypít v průměru 6–8 sklenic vody (na každých 10 kg tělesné váhy 1 dl). Pokud často cvičíte nebo pijete hodně kávy, čaje, příp. alkoholu – tedy nápojů, které působí jako diuretika (zvyšují množství moči), měli byste příjem vody ještě zvýšit.


• Zapomenout určitě nesmíte na kolagen. Ten totiž zlepšuje pokožku, zpomaluje proces stárnutí, potlačuje vrásky, strie a celulitidu. Vaše pleť bude hebká, vysoce hydratovaná a vyživovaná. Posílíte vlasy, podpoříte jejich růst, objem, pružnost a pevnost. Zpevníte nehty, přestanou se třepit a lámat. Vždy je ideální kombinací doplnit živý kolagen zevnitř a zároveň ho přidejte v krému s protivráskovým účinkem.


A proč je kolagen tak důležitý? Pokud se zeptáte odborníka na to, co je kolagen, asi uslyšíte podobnou definici: Kolagen je skleroprotein, extracelulární, ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání. Tvoří cca 25–30 % všech proteinů v těle savců, v případě lidského těla to tedy znamená, že kolagen tvoří téměř 30 % hmotnosti bílkoviny člověka, 10 % jeho celkové hmotnosti a až 70 % proteinů v kůži. Kolagen je zodpovědný za pružnost a pevnost kůže, dodává pevnost a podporu tělesným tkáním – kromě kůže také kostem, šlachám, svalům, chrupavkám a cévám. Pokud ho v těle máme „tak akorát”, je všechno v nejlepším pořádku.

Problém je ale v tom (a prokázaly to mnohé mezinárodní studie), že již kolem 25. roku života začíná množství přirozeného kolagenu v lidském těle klesat. Naše tělo si ho totiž dokáže samo tvořit do věku kolem dvaceti let. Pokud ho do těla nedoplňujeme, dochází kolem čtyřicátého roku věku k jeho úbytku až o 1 % ročně – do 70 let našeho věku tedy obvykle ztratíme až 30 % kolagenu. A protože už víme, že kolagen je důležitý zejména pro elasticitu pokožky, dochází vlivem jeho nedostatku k projevům jejího stárnutí, což se projevuje například tvorbou jemných a hlubších vrásek, nebo problémy s pohybovým aparátem, jako jsou například artritida a problémy s klouby. Chceme-li tyto projevy „stárnutí” pokožky a pohybového aparátu způsobené úbytkem kolagenu zastavit, musíme tělu kolagen dodávat, ať už přes pokožku pomocí Inventia Face nebo vnitřně pomocí INVITA ACTIVE a INVITA SKIN BEAUTY PLUS CoQ10.


Zdravá kůže potřebuje nevyhnutelně antioxidační živiny, jimiž jsou především vitaminy A, C a E. Podílejí se na ochraně kůže před volnými radikály (částečky, vyskytující se ve znečištěném prostředí, cigaretovém dýmu, vznikají též vlivem UV záření, ale i běžným metabolickým procesem v těle).Vyzkoušejte proto
vitamínové sérum s živým kolagenem.

kolagen-inventia

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.

Nákupní košík
0 kusů 0
akce-novinkynapsali o kolagenuvaše příběhydárky za nákupČasová akceobchodní podmínkykontakt
CZK | EUR