CHCI BÝT KRÁSNĚJŠÍ - ICE - zima 2018

 

 

 

 

 

 

Ve žlutě označeném textu se dočtete více
o účincích živého kolagenu nové generace z pohledu odborníků.

CHCI BÝT KRÁSNĚJŠÍ

 

 

 
 
 
 
 

TOUHA PO DOKONALÉM VZHLEDU NÁS V POSLEDNÍCH LETECH DOVÁDÍ DO ORDINACÍ PLASTICKÝCH CHIRURGŮ. JAKÉ PROBLÉMOVÉ PARTIE NÁM TAM MOHOU VYLEPŠIT?

 

 


Naše země byla první na světě, kde byla plastická chirurgie uznána jako samostatné odvětví medicíny. Bylo to v roce 1932 a za velkého přispění Františka Buriana se o to zasloužil tehdejší prezident lékařské komory Arnold Jirásek. Od té doby se rovněž vyučuje na lékařské fakultě. Od roku 1966 je atestačním oborem, který se zabývá obnovou či zdokonalením různých částí lidského těla. Plastická chirurgie se dělí na chirurgii rekonstrukční a kosmetickou. Ta rekonstrukční obnovuje tvary a funkce částí těla, které byly narušeny úrazem či nemocí nebo
jsou vrozenou deformitou. Kosmetická plastická chirurgie upravuje vzhled člověka z estetického hlediska. Odstraňuje jak invazivně (operativně), tak neinvazivně vrozené nebo získané deformity, jako je nesouměrnost, velikost a podobně, různých částí těla. Plastická chirurgie je někdy také nazývána psychochirurgií, protože úspěšnými kosmetickými zákroky zvyšuje sebevědomí jedince.

 

Nejnovější invazivní světové trendy
V posledních deseti letech panoval všeobecný názor, že nejžádanějším zákrokem plastické chirurgie je zvětšování prsou. Globální průzkum však odhalil nový trend, pokud jde o liposukci. Ta totiž zaujímá 18,8 % ze všech chirurgických postupů a porazila zvětšování prsou se 17 %. Následuje blefaroplastika (operace horních a dolních očních víček) s 13,5 %, rhinoplastika (úprava nosu) s 9,4 % a abdominoplastika (operace břicha) s 7,3 %.

 

 

 

Vzestup neinvazivních metod
V důsledku výhod stále sofistikovanějších kosmetických postupů a poptávce po levnějších metodách ošetření se stále zvyšuje poptávka po neinvazivních chirurgických zákrocích a jejich popularita stále narůstá. Ačkoli nejsou k dispozici žádné globální údaje, se kterými by se dalo srovnávat, nelze pochybovat o tom, že v této oblasti došlo k dramatickému obratu.

Co patří k nejžádanějším neinvazivním výkonům? Injekce toxinů nebo neuromodulátorů (Dysport) (32,7 %), injekce kyseliny hyaluronové (20,1 %), odstraňování chloupků laserem (13,1 %), autoaugmentace - injekce vlastního tuku (odběr pacientova tuku z jednoho místa a jeho přenos na jiné místo) (5,9 %) a ošetření IP laserem (4,4 %) a aplikace živého kolagenu. Jeho unikátnost spočívá v průlomové autorské technologii výroby, která jako první na světě umožňuje výrobu nativního, biologicky aktivní kolagenu ve formě čistého hydrátu tropokolagenu. Obsahuje celé molekuly kolagenu trojitého helixu – superspirály, která si i léta po uložení do skleněné lahvičky dokonale a dlouhodobě zachovává biologickou aktivitu a živou strukturu trojité šroubovice. Má vědecky potvrzené účinky na rychlost obnovy a kvalitu tvorby vlastního kolagenu v tkáních.

„Překvapivé výsledky přináší nejen v oblasti krásy, ale i regenerace“, říká významný plastický chirurg a celoživotní sportovec doc. MUDr. Jan Měšták CSc.kterému hydrát živého kolagenu pomohl v 70 letech při regeneraci těžkého zánětu Achillovy šlachy.

Přední odborníci nazývají živý kolagen bílkovinou mládí pro třetího tisíciletí a její význam v plastické chirurgii je obrovský. Je ovšem nutné si uvědomit, že v žádném případě nelze výrobu hydrátu kolagenu, jeho účinky a působení ztotožňovat se žádným z hydrolyzovaných kolagenů doposud používaných v kosmetických přípravcích nebo doplňcích stravy. Tento nativní, 100 % přírodní kolagen je transepidermální, hypoalergenní, téměř identický s lidským kolagenem. Tělo ho přijímá jako látku sobě vlastní. Prokazatelně ovlivňuje buněčnou obnovu a regeneraci kolagenu v tkáních. Dokáže obohatit mezibuněčnou tkáň ve všech vrstvách pokožky o cenné aminokyseliny. Tím posiluje aktivitu fibroblastů k znovuobnovení produkce vlastního kolagenu a spuštění omlazujících a regeneračních procesů. Hydrát živého kolagenu je osobním strážcem naší kolagenové kondice. Skrývá se v něm tajemství mladistvé pleti, pružného a pevného těla, ohebných kloubů, odolných vazů i krásných a pevných vlasů a nehtů.

 

 

Stimulační procesy můžete podpořit i vnitřním používáním kolagenových kapslí pro krásnou pleť, zdravé vlasy a pružné tělo.

Nejvíce „plastik“ v USA a Brazílii
Na pomyslném světovém vrcholu žebříčku četnosti plastických operacích jsou Spojené státy americké, kde podle Mezinárodní asociace plastických chirurgů (ISAP) bylo jen za minulý rok v USA provedeno přes čtyři milióny estetických plastických operací. Když k tomu připočítáme i neinvazivní zákroky, jako jsou výplně, dostaneme se na více než patnáct miliónů zákroků. Podle americké stanice CNN se nejvíce „chodilo“ na zvětšování prsou, liposukci a zmenšování nosu. Nováčkem v populárních zákrocích je labioplastika (operace stydkých pysků), jejíž nárůst se zvýšil až o 39 % oproti roku 2015. Stále populární je mezi Američankami také autoaugmentace (zvětšení hýždí vlastním tukem). Nejvíce na plastické operace chodí lidé z Floridy a New Yorku.

A jak jsme na tom v České republice?
Počet plastických operací pomalu a vytrvale roste i u nás, a to tempem kolem tří procent ročně. Plastické operace pro krásu totiž přestaly být tabu a jsou cenově dostupnější široké veřejnosti. Lidé nemají problém si na operaci našetřit místo dovolené. Přistupují k plastice více jako uživatelé spotřebního zboží. Ročně plastičtí chirurgové v České republice, kteří mají věhlasnou pověst, operují 20 až 30 tisíc lidí, včetně cizinců, kteří si k nám rádi jezdí zkrášlovat vzhled. Ženy si nejčastěji nechávají zvětšit prsa, odsát tuk nebo omladit oční víčka. Strmě stoupá zájem českých mužů, kteří vyhledávají omlazení pleti obličeje. Mladší věkové kategorie si oblíbily léčbu akné biostimulačním laserem, frakční mikrojehličkovou radiofrekvencí či enzymatický peeling. Pánové ve středním věku zase neinvazivní facelitfing obličeje a veškerá kosmetická ošetření pro omlazení pleti.

Omlazení obličeje
Takzvaný facelifting patřil k prvním plastickým operacím u nás a dodnes je o něj neuvadající zájem. Při faceliftu chirurg odstraní nejen nadbytečnou kůži, ale i vypne podkožní struktury, tím docílí výrazného zpevnění kontur a vyhlazení vrásek na obličeji i krku. Jizvy jsou umístěny ve vlasaté části, aby byly co nejméně viditelné. Facelift se doporučuje až ženám po čtyřicítce. Pro mladší ročníky jsou tu ale nové metody řešení projevů stárnutí – například mininvazivní silhouette lift. K provedení zákroku stačí učinit dva krátké chirurgické řezy ve vlasech a zavést speciální nitě do podkoží pouhým vpichem. Odpadá tím pádem rozsáhlé odpojení kůže a podkoží jako u klasického face liftingu a nehrozí rozsáhlejší modřiny, poruchy prokrvení kůže nebo poruchy inervace obličejových svalů. Hladkým, nekomplikovaným hojením je umožněn rychlejší návrat do práce a běžného života během několika dní, který u face liftingu trvá obvykle i dva týdny. Facelift řeší povadlé kontury obličeje, ale neumí si poradit s jeho střední částí. Zde přicházejí na řadu další výkony estetické medicíny.

Víčka, čelo i obočí
Oční okolí patří k nejjemnějším a nejvíce namáhaným oblastem, takže se zde většinou nejdříve projevují známky stárnutí. Typicky se v oblasti horních víček vytvoří kožní nadbytky, které jsou problémem zprvu estetickým, později i funkčním. V oblasti dolních víček pak nadbytečná kůže a hlavně tukové váčky vytváří dojem unavených očí. Při plastické operaci čela se vypíná kůže a pozvedává povislé obočí odstraněním přebytků kůže i tukové tkáně a úpravou svalů. Stále žádanější v současné době je i změna tvaru křivky obočí. Takzvaný brow-lift není jen výkon indikovaný pouze z kosmetického důvodu, ale je využíván i k obnově symetrie obličeje při některých chorobách, jako je např. obrna lícního nervu. Existují operační techniky, které spolu s poklesem obočí řeší v jedné době i vrásky čela či kořene nosu. Takový typ operace je pak často označován jako front-lift či forehead lift.

Nos je dominantou obličeje
Ne nadarmo se říká, že nos zaujímá mezi kosmetickými vadami výjimečné postavení. Vždyť je dominantou obličeje a jakékoli nápadnější změny jeho tvaru a velikosti nelze nijak zamaskovat. Vyrovnat se s tímto handicapem je nesnadné, a proto se často stává příčinou velkých duševních útrap. Úprava nosu je velmi náročná operace a dobrý výsledek je ovlivněn mnoha faktory. Na prvním místě lze jmenovat odbornou zdatnost a zkušenost plastického chirurga spolu s jeho manuální zručností a estetickým cítěním. Proto je nutno pečlivě zvážit, u koho budete zákrok absolvovat. Plastika nosu probíhá buď v místní, nebo v celkové anestezii. Při úpravě pouze měkkých částí v místní anestezii odejde pacient po operaci domů. Pokud se kompletně upravuje celý nos v celkové anestezii, je nutná zhruba dvoudenní hospitalizace.

Adieu dvojité bradě
Další problematickou partií, která pacienty často trápí, je podbradek. Dá se odstranit pomocí radiofrekvenční liposukce. Její speciální nástavec vysaje z podkoží přebytečný tuk a zároveň vypne povolenou kůži. Méně invazivním řešením určeným pro pacienty s dostatečně pevnou kůží je lipolýza. Po injekční aplikaci spediáního přípravku do podkoží dojde k destrukci tukových buněk a jejich postupnému ubývání.

Pro sexy rty
Dočasné zvětšení rtů funguje na základě injekční aplikace zvolené látky. Velkou výhodou je rychlost zákroku a následná krátká rekonvalescence bez problémů (několik dní). Dočasné metody mají krátkodobý efekt, který může sloužit jako zkouška pro ženy, které neví, zda jim budou plné rty vyhovovat či slušet. Tento fakt však někdo může považovat za nevýhodu. Zákrok se totiž musí po uplynulé době 6–12 měsíců opakovat a s tím vznikají pravidelné finanční výdaje. Nevýhodou může také být nerovnoměrné vstřebávání některých látek a následné nerovnosti rtu. Úplnou novinkou je modelace rtů pomocí kosmetických přípravků s obsahem kyseliny hyaluronové a peptidů. Pokud si chcete nechat dočasně zvětšit rty, můžete vybírat mezi těmito metodami:

Aplikace vlastního tuku
Tato metoda zvětšování spočívá v injekční aplikaci vlastního tuku do rtů. Po znecitlivění určené oblasti těla (břicho, stehna nebo hýždě), proběhne odsátí tuku stříkačkou a kanylou. Tuk se poté upraví a vstříkne jehlou do rtu.

Aplikace kolagenu
Vpichování kolagenu je rychlá a efektivní metoda zvětšení rtů. Jeho nevýhodou je dočasný účinek z důvodu vstřebání látky do tkáně. Tento způsob je vhodný zejména pro ženy, které neví, zda budou s plnými rty spokojené.

Dermokosmetická modelace rtů
Zvětšení rtů pomocí vnější aplikace kyseliny hyaluronové a peptidů je poměrnou novinkou. Přípravek obsahuje komplex speciálních peptidů a kyseliny hyaluronové, které jsou dopravovány hluboko do pokožky rtů pomocí liposomů takzvanou nanotechnologií. Díky tomu mohou být rty plnější a správně hydratované. Látky navíc redukují i povrchové vrásky rtů. Nanáší se dvakrát denně.

Aplikace kyseliny hyaluronové
Zákrok je založen na vpichu kyseliny hyaluronové do rtu. V současné době je tato metoda zvětšení rtů jedna z nejžádanějších. Aplikace je rychlá a není potřeba lokální anestezie. Výsledný efekt je jako u všech vpichů okamžitě patrný. Kyselina hyaluronová je navíc látku tělu přirozená, a proto se poaplikační komplikace objevují jen velmi výjimečně.

Permanentní make-up
Tato metoda zvětšení rtů je pouze optická. Permanentní make-up je tetování rtů, které vydrží až 5 let. Tetuje se kontura rtů, které se dále stínují směrem dovnitř rtu, aby barevný přechod nebyl tak násilný. Barva kontury i stínování je zvolena na základě konzultace s kosmetičkou a vhodnosti k barvě pleti, vlasů a vizáže klientky.

Komplexní rekonstrukce obličeje
...aneb z jedné vody načisto. Odvážnějším zájemcům se nabízí rekonstrukce obličeje během jedné operace. Celý zákrok trvá více než 4 hodiny, během nichž je proveden klasický facelift, plastika horních víček, ranskonjunktivální plastika víček dolních, úprava oblasti nad kořenem nosu a nosolícních rýh, redukce podbradku a plošný laser vrásek, zejména centrální třetiny obličeje. Při této operaci se mohou zvětšovat rty, případně endoskopicky upravovat čelo nebo oblast krku. Popsaný výkon je samozřejmě možné rozdělit i na několik etap a operovat s časovým odstupem podle doporučení lékaře.

Také uši by měly dobře vypadat
Ušní boltce jsou z hlediska tvaru a stavby velmi složitým orgánem. Pro celkový výraz obličeje jsou stejně důležitý jako oči, nos či ústa. Jejich tvar je variabilní, ale většinou zcela pravidelný. Pokud tomu tak není, plastická operace vymodeluje uši do co nejpřirozenějších tvarů. Zároveň upraví výšku, šířku a sklon ucha. Nejčastěji se řeší odchylky od normálního postavení ušních boltců. Tvarové odchylky nebo deformace mohou být jak vrozené, tak získané (následek zranění, předchozí operace atd.). Nejčastěji se provádí přitažení odstálých boltců s případnou modelací jejich reliéfu nebo zmenšení jejich velikosti. Tento zákrok je žádaný většinou ženami, které nosí často těžké náušnice, které boltce protahují. Případně lidmi staršího věku, kdy se boltce protahují stárnutím.

Zvětšení prsou
Zvětšení prsou (augmentace) je operace prováděná v celkové anestezii a trvá asi 1–2 hodiny. Prsa se většinou zvětšují silikonovými implantáty, které jsou umístěny pod prsní žlázu nebo pod sval. Výběr implantátů a jejich uložení závisí na vašich požadavcích a konzultaci s lékařem. Hospitalizace po operaci trvá 1–2 dny, rekonvalescence většinou 7–14dní. Zvětšení prsou, známé také jako augmentační mammaplastika, spočívá v chirurgickém vložení implantátů do pozadí každého prsu za účelem zvětšení jeho objemu a zlepšení tvaru. Zvětšení prsou je požadováno ženami, které svá prsa vnímají jako příliš malá nebo povislá.

Modelace prsou
Vyhledávaná je také modelace prsou, především v případech, kdy je jedno prso větší než druhé, nebo jsou-li prsa povislá. Modelace prsou rovněž probíhá v celkové anestezii, trvá 90 minut až tři hodiny, hospitalizace většinou jeden den, rekonvalescence týden až dva a fyzická zátěž se doporučuje nejdříve po měsíci až dvou. Po modelaci prsou zůstávají jizvy kolem dvorce, směrem dolů a pod prsy. Jizvy sice časem blednou, ale nikdy nezmizí úplně.

Zmenšení prsou
Důvodem pro zmenšení prsou nemusí být pouze estetické hledisko jako u zvětšení a modelace prsů, ale také zdravotní důvody. Ženy s extrémně velkými prsy mají problémy s páteří, trápí je bolesti zad, krční páteře, ramen. Také samotná prsa jsou velmi citlivá a bolestivá. Při zmenšování prsou se zmenšuje prsní žláza a následně se modeluje do požadovaného tvaru. Dále se odstraňuje přebytečná kůže. Co se týče jakékoliv operace prsou, je spodní hranicí osmnáct let. Mladší dívky bude chtít málokterý plastický chirurg operovat. Nejvyšší věk není omezen, ale je dán poměrně striktně poklesem prsu, protože v případě většího poklesu již augmentace nestačí a musí se přidat modelace.

Zeštíhlení paží
Některé ženy se stydí nosit šaty na ramínka nebo trička bez rukávů, protože nejsou spokojené se vzhledem svých paží. Prvním typem jsou ženy, u kterých došlo k výraznému poklesu váhy, a tudíž vznikly problémy s přebytečnou kůží a tkání nejen například na břiše, ale i v oblastí paží. Druhým typem jsou klientky, které mají od přírody silnější paže s tukovou složkou a věkem dochází k poklesu kožního krytu a následnému převisu neboli valům paží. To jim přináší mnoho potíží, nevejdou se třeba do určitého oblečení, protože rukávy jsou jim úzké. Plastika paží neboli brachioplastika je operace, která se provádí méně často než jiné plastické operace. Existují v zásadě dvě operace tohoto typu – mini arm lift neboli operace valů paží, při které zůstane jizva jen v podpaží, či klasický arm lift čili operace, kdy zůstane jizva táhnoucí se od loktu až do podpaží. Často je součástí operace i liposukce k odsátí nadbytečné tukové tkáně. Plastika paží je operace, která více omezuje klientku v běžném životě, jelikož zatěžuje horní končetiny, které potřebujeme k běžné denní činnosti, a je nutná postupná zátěž a šetření horních končetin.

Vymodelování pozadí
Stejně jako téměř cokoliv na lidském těle, lze i zadeček různě formovat, zvětšovat, či zmenšovat. Na rozdíl od Brazílie, kde si ženy většinou přejí pozadí zvětšit, u nás naopak masově převládá jeho zmenšování pomocí liposukce. Malý a plochý zadeček je možné si nechat „nafouknout“ pomocí vlastního tuku. Asi okolo 400 mililitrů vlastního tuku se vpraví do podkoží a částečně i do svalu. Tato technika tukového přenosu je vhodná spíše pro tvarování kontur než pro zvětšení zadečku. Transfer tuku do pozadí včetně liposukčního odběru vlastního tuku stojí kolem 60 tisíc korun. Příliš velké, nebo neforemné zadní partie se dá lépe zformovat právě pomocí liposukce. Jinou možností, jak si nechat vylepšit své pozadí, je úprava pomocí skalpelu. Lékař může ženě, která například významně zhubla v oblasti hýždí, chirurgicky odstranit třeba povislou část kůže, čímž lze dosáhnout určitého zpevnění a zároveň tvar korigovat buď vlastním tukem, či silikonovým implantátem.
Jen je třeba si uvědomit, že každý chirurgický zákrok zanechá nějakou jizvu a i když se jizvy umísťují tak, aby byly co nejméně viditelné, vždycky nějaké budou. U modelace záleží, zda bude použit tuk, implantát, nebo se bude tuk odsávat. Jde o kombinovaný zákrok v hodnotě desítek tisíc. Pokud byste opravdu toužily po pozadí Jennifer Lopez, pak nejjistější technikou je zvětšení (augmentace) speciálními hýžďovými implantáty. Vypadají podobně jako prsní a jsou také různých velikostí. Lékař při operaci umístí silikonové výplně mezi velký a střední hýžďový sval.

Intimní partie
Labioplastika je operace, při které lékař provede úpravu tvaru a velikosti stydkých pysků. Ty v důsledku dědičných faktorů, poklesu elasticity tkání, nebo prodělaných porodů ochabují a prodlužují se. Tato změna velikosti a tvaru labií působí řadu potíží, například v sexuálním životě, při sportu, mohou být také příčinou Opakovaných zánětů, nebo své nositelce nevyhovují esteticky. Lékař při operaci odstraní přebytky uvolněné kůže stydkých pysků a upraví jejich tvar do co nejpřirozenější podoby. Operační rána se uzavírá samovstřebatelnými stehy. Jizva, která při operaci vzniká, je téměř neznatelná.

Štíhlejší stehna i kolena
Mnoho žen trápí nadměrné tukové polštáře na vnější či vnitřní straně stehen, které se nedaří ovlivnit ani cvičením či dietetickým opatřením. Ideálním řešením je v takovém případě liposukce. V rámci liposukce stehen mohou být také odsáty tukové valy na vnitřní straně stehna bezprostředně nad koleny. Proto také nejčastěji pomoc odborníků vyhledávají jinak velmi štíhlé ženy, které nemají žádné jiné nedostatky. Jedná se o velmi šetrný zákrok, který by však měli provádět skuteční profesionálové s řadou zkušeností. V oblasti nad čéškou je třeba postupovat zvláště opatrně, aby nedošlo k povisu kůže a zejména aby nevznikly nerovnosti. Výhodou takovéto liposukce je, že efekt tohoto zákroku je trvalý. Tudíž ani po následném zvýšení hmotnosti by se stav neměl vrátit do původního stavu. Přestože se z oblasti kolen odsaje jen opravdu malé množství tuku (max. 250 ml z jednoho kolene), výsledný efekt je přesto velmi značný. Velmi často se liposukce kolen provádí zároveň právě s liposukcí vnitřních stehen. Je to především kvůli tomu, aby se dotvořila jednotná symetrie nohou. Ultrazvukovou liposukcí se dají upravit i lýtka či kotníky.

Všeho s mírou
Být krásný, svěží a sexy je doslova kultem a posedlostí dnešní doby. Není divu, že možnost napravit přírodu a zkrášlit si vzhled pomocí estetické medicíny, nás láká, protože nám může zvednout sebevědomí. Jen se nesmí nic přehánět, varují psychiatři. Závislost na plastických operacích se totiž stává světovým fenoménem. Odborně se tomu říká dismorfobie, jde o poruchu vnímání vlastního těla. Tito lidé mají pocit, že to stále
není ono. Usilují o další operace a potom jde bohužel o závislost. A tu je třeba léčit. Současná doba posedlá dokonalostí těla a tváře ovlivňuje také dospívající generaci. Z titulních stran na ni útočí počítačově upravené perfektní celebrity a děti se jim chtějí podobat či aspoň přiblížit. Proto už náctiletí touží po plastických operacích, hledají si informace a navštěvují různé kliniky. Naštěstí mají smůlu, estetické operace se u nás provádějí až po dosažení plnoletosti. A mnohé nesmyslné požadavky těchto mladých lidí jim plastičtí chirurgové rozmlouvají.

 

 

 

 

 

kolagen-inventia

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.

Nákupní košík
0 kusů 0
akce-novinkynapsali o kolagenuvaše příběhydárky za nákupČasová akceobchodní podmínkykontakt
CZK | EUR